Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 16 • L 16
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRzeka muzyki w sądzie. Byli organizatorzy i ratusz mają nadal prowadzić mediacje
06.08.2018 | 10:11

Rzeka muzyki w sądzie. Byli organizatorzy i ratusz mają nadal prowadzić mediacje

Byli organizatorzy imprezy pozwali do sądu jedną z urzędniczek.

Na zdjęciu: Dominika i Waldemar Matuszakowie twierdzą, że to oni są autorami letnich koncertów "Rzeka muzyki". Ich spór z jedną z urzędniczek ratusza jest rozwiązywany na drodze mediacji.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Nadal będą trwały mediacje między byłymi organizatorami Rzeki Muzyki – Dominiką i Waldemarem Matuszakami a urzędniczką ratusza. Bydgoski sąd przedłużył ich termin. 

W poniedziałek odbyła się druga rozprawa. Przypomnijmy: Dominika i Waldemar Matuszakowie skierowali do bydgoskiego Sądu Rejonowego prywatny akt oskarżenia przeciwko jednej z urzędniczek ratusza. Zdaniem Matuszaków, to właśnie oni są autorami letniego cyklu koncertów i domagają się przeprosin, a cały spór o autorstwo cyklu koncertów, które finansuje miasto, trwa od 2016 roku, kiedy to ratusz wybrał innego organizatora tej imprezy.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia, które trwało raptem 20 minut, mediator poprosił o przedłużenie terminu mediacji. Sąd na to przystał i przedłużył termin o kolejny miesiąc. Jak się dowiedzieliśmy, kolejna rozprawa w tej sprawie została wyznaczona na 17 września. Jeśli mediacje nie przyniosą efektu, wówczas ma zostać przeprowadzony proces.


Powiązane treści