Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 1 • L -1
3C
Sob
4C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
7C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRzuciły wszystko i wyjechały. W podróż po Azji
podrozniczki
12.04.2017 | 14:43

Rzuciły wszystko i wyjechały. W podróż po Azji

Ich przygoda trwa już kilka miesięcy.

Na zdjęciu: Screen pokazujący ostatni wpis z podróży.

Fot. Fanpage "Podróżniczki za dychę"

Magdalena i Natalia to dwie dziewczyny, które w ubiegłym roku postanowiły zrezygnować ze swojego dotychczasowego życia i udać się w wielką podróż. Na swój cel obrały Azję Południowo-Wschodnią.

Wspólną podróż rozpoczęły w listopadzie 2016 roku. Najpierw udały się do Tajlandii, potem pojechały do Birmy, wróciły do Tajlandii, a następnie wyruszyły do Malezji, Kambodży, Laosu i Wietnamu. Jako wolontariuszki uczyły dzieci angielskiego również w Kambodży (w szkole w Siem Reap), pomagały też m.in. w hostelu i na farmie. W swoich planach mają powrót do Tajlandii oraz ponowną wizytę w Malezji, Singapurze i Indonezji.

Skąd wziął się pomysł wyjazdu w nieznane? – Wszystko pozornie biegło spokojnym torem, aż pewnego dnia zadałam sobie pytanie: czy to już wszystko, czym może zaskoczyć mnie życie? Praca, dom, praca, dom, wyjazd na weekend, znowu praca, dom, wakacje i potem powrót do… praca, dom, praca, dom. Dokładnie tak, a przecież nie o to chodzi i nie tak chcę, by wyglądało moje dalsze życie (mimo że swoją pracę bardzo lubiłam)! W tym momencie powiedziałam sobie stop i pozwoliłam wrócić do tych czasów, kiedy jeszcze jako nastoletnia dziewczyna snułam plany o bliskich i dalekich podróżach – pisze Magda.

Jej kompanką stała się Natalia. Dwie z pozoru inne osoby połączyła chęć przygody. Ich poczynania można śledzić na stronie internetowej www.podrozniczkizadyche.pl. Informacje o tym, gdzie aktualnie są dziewczyny, pojawiają się na fanpage’u „Podróżniczki za dychę” oraz Instagramie „zadyche”.


Powiązane treści