Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Droga ekspresowa S10: Znamy wykonawcę dokumentacji odcinka Włocławek – Warszawa

Dodano: 13.06.2022 | 13:12

Na zdjęciu: Projektowany odcinek S10 połączy województwo kujawsko-pomorskie z aglomeracją warszawską.

Fot. Szymon Makowski

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla odcinka drogi ekspresowej S10 od Włocławka do okolic Płońska oraz fragmentu drogi ekspresowej S50. Te fragmenty połączą województwo kujawsko-pomorskie z aglomeracją warszawską.

W ogłoszonym pod koniec grudnia 2021 roku przetargu drogowcy poszukiwali podmiotu, który opracuje dokumentację przedstawiającą warianty przebiegu drogi ekspresowej S10 od autostrady A1 w rejonie Włocławka do granicy województwa kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego oraz dalej do skrzyżowania planowanej drogi S50 w okolicy Płońska. Projektanci zajmą się również odcinkiem od połączenia S10 z S50 do skrzyżowania z drogą ekspresową S7. Dyrekcja posiada już studium korytarzowe dla odcinka S10 Toruń – Warszawa wraz z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej.

Wykonawca STEŚ na obie części trasy, przygotuje materiały i wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. GDDKiA złoży je we właściwym organie celem przeprowadzenia postępowania administracyjnego, które zakończy się wydaniem decyzji środowiskowej – przekazuje Generalna Dyrekcja.

10 czerwca GDDKiA podała, że wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na STEŚ. Złożyło ją konsorcjum firm TPF (lider) i Databout (partner). To właśnie ona zajmie się opracowaniem dokumentacji przygotowawczej dla połączenia autostrady A1 od Włocławka do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej wraz z fragmentem S50. Konsorcjum złożyło najkorzystniejsze oferty w obu częściach przetargu na łączną kwotę ponad 22 mln zł. Teraz GDDKiA – jeśli nie wpłyną odwołania do wyniku przetargu – podpisze umowę z konsorcjum.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podkreśla, że poza wykonawcą STEŚ dla odcinka S10, w ostatnich dniach wskazała firmy, które wykonają inne zadania w ramach Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej: 2 czerwca dla odcinka S50/A50 pomiędzy DK92 i S7 na południe od stolic, a kilka dni później – dla odcinka od S10 do DK92.

0 0 votes
Article Rating
Droga ekspresowa S10: Znamy wykonawcę dokumentacji odcinka Włocławek - Warszawa
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
1 rok temu

Obyśmy dożyli tej drogi.