Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Są terminy kolejnych meczów żużlowej Polonii. Dwa z nich mogą być zmienione

Dodano: 27.06.2023 | 16:54

Na zdjęciu: Po porażce z Enea Falubazem Zielona Góra, bydgoscy żużlowcy (na zdjęciu David Bellego i Olivier Buszkiewicz) spadli na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Fot. Archiwum

Główna Komisja Sportu Żużlowego podała w najnowszym komunikacie terminy poszczególnych spotkań dwóch ostatnich kolejek sezonu zasadniczego I ligi. Już wiadomo, że daty dwóch pojedynków Abramczyk Polonii Bydgoszcz mogą jeszcze ulec zmianie.

Bydgoscy żużlowcy w najbliższą sobotę (1 lipca) udadzą się do Ostrowa Wielkopolskiego na zaległy mecz z siódmej kolejki przeciwko miejscowej Arged Malesie, a tydzień później (8.07), o ligowe punkty w dwunastej kolejce powalczą w Rybniku z miejscowym ROW-em (oba pojedynki rozpoczną się o 16:30).

W opublikowanym we wtorkowe (27 czerwca) popołudnie komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego podano terminy spotkań trzynastej i czternastej kolejki. Trzynasta seria spotkań to dla bydgoszczan starcie na własnym torze z Trans MF Landshut Devils. Pojedynek przy Sportowej 2 zaplanowany został na niedzielę, 23 lipca (start do pierwszego biegu o 14:00). Z komunikatu GKSŻ wynika jednak, że data tego pojedynku może zostać jeszcze zmieniona. Zmianie może także ulec mecz ostatniej kolejki fazy zasadniczej, w której Abramczyk Polonia uda się do Łodzi na pojedynek z H. Skrzydlewska Orłem. To spotkanie wyznaczono na niedzielę, 6 sierpnia (14:00), ale i ten pojedynek – jak dodano – może mieć zmienioną datę.

Na Sportowej 2 żużlowe emocje zaplanowano już jutro (28 czerwca), kiedy to odbędzie się turniej w ramach IV rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Obok Abramczyk Polonii (skład: Wiktor Przyjemski, Olivier Buszkiewicz, Jakub Kowalski i Bartosz Nowak), wystąpią także KS Toruń (Oskar Rumiński, Mateusz Affelt, Antoni Kawczyński, Jakub Breński), GKM Grudziądz (Jan Przanowski, Wiktor Rafalski, Kacper Łobodziński i Kevin Małkiewicz) oraz Wybrzeże Gdańsk (Mateusz Łopuski, Miłosz Wysocki, Seweryn Orgacki, Eryk Kamiński). Start do pierwszego biegu o 16:30, dla kibiców udostępniona będzie trybuna główna, a wstęp będzie na zakup programu zawodów w cenie dziesięciu złotych.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments