Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 3 • L 2
8C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
9C
Sob
7C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleSąd aresztował 72-latkę. Usłyszała zarzut zabójstwa
02.12.2015 | 10:47

Sąd aresztował 72-latkę. Usłyszała zarzut zabójstwa

Kobieta odpowie za zamordowanie swojego o sześć lat starszego męża.

Na zdjęciu: Aresztowana kobieta ugodziła swojego męża nożem.

Fot. FreeImages

Trzymiesięczny areszt zadysponował bydgoski sąd wobec 72-letniej kobiety, która w trakcie sobotniej awantury z mężem śmiertelnie ugodziła go nożem. Śledczy postawili zatrzymanej zarzut zabójstwa.

Do tragedii doszło w miejscowości Pyszczyn w powiecie bydgoskim, w gminie Dobrcz. W godzinach popołudniowych policjanci z Koronowa otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w mieszkaniu zajmowanym przez starsze małżeństwo. Na miejscu zastali załogę karetki pogotowia, która próbowała uratować życie 78-letniemu mężczyźnie. Mimo ich wysiłków, ofiara ataku zmarła.

Śledczy ustalili, że małżonkowie spożywali wspólnie alkohol, ale w trakcie libacji doszło do kłótni. 72-latka w pewnym momencie chwyciła za nóż i trafiła męża w klatkę piersiową – cios okazał się śmiertelny. W momencie zatrzymania starsza kobieta była pod wpływem alkoholu. Później twierdziła, że broniła się przed małżonkiem, który miał ją gonić z pogrzebaczem, twierdząc, że jest winna niskiej temperatury w domu (miała nie napalić w piecu).

Policjanci i prokuratorzy nie dali wiary tym tłumaczeniom. 72-letnia kobieta usłyszała zarzut zabójstwa, za co grozi kara 25 lat więzienia bądź dożywocia.


Powiązane treści