Bydgoszcz
12C
Opady
89% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 13 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSąd wystawił za nim list gończy. Wpadł w regionie, bo nie miał maski i podał fałszywe dane
11.04.2021 | 09:54

Sąd wystawił za nim list gończy. Wpadł w regionie, bo nie miał maski i podał fałszywe dane

Na zdjęciu: Rypińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, za którym Sąd Rejonowy w Tychach wystawił list gończy.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

W ręce rypińskich policjantów wpadł 31-letni mężczyzna, za którym tyski sąd wystawił list gończy. – Przy okazji, popełnił on też kilka wykroczeń – zdradzają mundurowi.

Do zatrzymania 31-letniego mieszkańca Tychów doszło w piątkową (9 kwietnia) noc. – Policjanci podczas pełnionej służby, zauważyli mężczyznę, który poruszał się rowerem bez oświetlenia i nie miał zakrytego nosa i ust – mówi asp. sztab. Dorota Rupińska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Rypinie. Na widok funkcjonariuszy, mężczyzna zeskoczył z roweru i zaczął się zachowywać nerwowo.

Ten fakt sprawił, że policjanci podjęli wobec 31-latka interwencję. Ten podał dane osobowe, lecz – jak mówią policjanci – szybko okazało się, że są one nieprawdziwe. – Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że to 31-letni mieszkaniec Tychów i że od 2018 roku jest poszukiwany listem gończym – dodaje asp. sztab. Rupińska i precyzuje, że wspomniany list gończy za mężczyzną wystawił Sąd Rejonowy w Tychach. Miał on bowiem do odbycia karę dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności za udział w pobiciu.

31-latka zatrzymano, a dodatkowo został on również ukarany za podanie nieprawdziwych danych osobowych, jazdę rowerem bez oświetlenia i brak maski. Mężczyzna od razu trafił do policyjnego aresztu, a następnie odkonwojowano go do zakładu karnego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści