Bydgoszcz
28C
Słonecznie
28% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 28 • L 28
23C
Nd
24C
Pon
26C
Wt
26C
Sr
24C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSąd zmienił zarzut w sprawie pobicia małej Oliwii. Oprawcy grozi dożywocie
pobicie_oliwii_dariusz_w
04.04.2017 | 11:42

Sąd zmienił zarzut w sprawie pobicia małej Oliwii. Oprawcy grozi dożywocie

Akt oskarżenia powinien być gotowy jeszcze w tym miesiącu.

Na zdjęciu: Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Fot. mat. pras. KWP w Bydgoszczy

W październiku ubiegłego roku doszło do pobicia 4-miesięcznej Oliwii. Dziewczynka w ciężkim stanie trafiła do szpitala, a domniemanym sprawcą okazał się jej ojciec. Sprawą zajęła się prokuratura, która w ubiegły czwartek postanowiła zmienić postawiony Dariuszowi W. zarzut. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Mała Oliwia walczy o życie w szpitalu. Domniemany oprawca w areszcie

Na samym początku mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała dziewczynki i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty zdrowia lub życia. Jednak zeznania matki Oliwii skłoniło prokuratora do wprowadzenia zmian. Kilka dni po pobiciu dziecka, kobieta złożyła zawiadomienie o stosowaniu przemocy przez Dariusza W. Czytaj więcej

Przesłuchaliśmy matkę dziecka i w oparciu o jej zeznania ustaliliśmy, że od dłuższego czasu miało miejsce znęcanie się nad matką oraz starszą córką i już od urodzenia nad Oliwką. Opinia zakładu medycyny sądowej odnośnie stanu zdrowia dziecka, powstałych obrażeń, mechanizmu ich powstania skłoniła nas do tego, aby przyjąć, że mamy do czynienia z usiłowaniem zabójstwa – wyjaśnia prok. Piotr Dunal z Prokuratory Rejonowej Bydgoszcz-Północ.

Przypominamy, że dziewczynka trafiła do szpitala Jurasza w bardzo ciężkim stanie. Miała pęknięte obie kości ciemieniowe, obrzęk mózgu, posiniaczoną całą twarz i podbite oko. Dziecko oddychało za pomocą respiratora i znajdowało się w stanie śpiączki farmakologicznej.

Na razie trwa postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. – Czekamy na wywiad kuratorski – mówi prok. Dunal. Do końca tego miesiąca prawdopodobnie powstanie akt oskarżenia.


Powiązane treści