Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 7 • L 6
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISalon gier w Exploseum. Odwiedzić go będzie można już w tę niedzielę
26.07.2016 | 17:02

Salon gier w Exploseum. Odwiedzić go będzie można już w tę niedzielę

Odbędzie się to w ramach lipcowej Explo Niedzieli.

Na zdjęciu: Tego dnia będzie można pograć w przeróżne gry.

Fot. materiały prasowe

Już w tę niedzielę (31 lipca) odbędzie się lipcowa Explo Niedziela. Tym razem wydarzenie nosi nazwę „Explo Gra!”, ponieważ to właśnie gry zdominują ten dzień.

Impreza odbędzie się w godz. 12.00-15.00. Udział w niej będzie darmowy. W tym czasie w budynkach Exploseum pojawią się atrakcje dla młodych, jak i nieco starszych osób. Jeden z budynków (1115) zmieni się w salon gier z legendarnymi konsolami, takimi jak Atari, Nintendo, Pegasus, PS. Nie zabraknie również klasycznych gier: Super Mario Bros, PacMan, Donkey Kong, Half Life i wiele innych. Najlepsi gracze zostaną nagrodzeni. Zabawę nakręci Wirtualne Muzeum Konsol PreHistoria.pl!

Zabawę zorganizuje również Centrum Gier PEGAZ. Tego dnia będzie można pograć w najróżniejsze gry planszowe i karciane, oraz Flames od War (historyczna gra bitewna osadzona w realiach II Wojny Światowej). Odbędzie się również wspólne malowanie figurek żołnierzy i czołgów, które przygotują uczestnicy.

Do zwiedzania udostępnione będą również budynki 1133 (Sala Alfreda Nobla), 1137 (produkcja nitrogliceryny), 1115 (Historia broni i uzbrojenia).


Powiązane treści