Bydgoszcz
4C
Opady
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 4 • L 3
4C
Sr
2C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
6C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSamochód na torowisku sparaliżował kursy tramwajów. Wprowadzono awaryjne trasy [UTRUDNIENIA NA ŻYWO]
tramwaje_autobus_MZK_Bydgoszcz_rondo_fordonskie_ITS
16.11.2019 | 09:05

Samochód na torowisku sparaliżował kursy tramwajów. Wprowadzono awaryjne trasy [UTRUDNIENIA NA ŻYWO]

Sobotni poranek nie było spokojny - tym razem dla ruchu tramwajowego.

Na zdjęciu: Około godziny 8:30 tramwaje zaczęły wracać na swoje stałe trasy. Wycofano również tymczasową komunikację autobusową na odcinku Garbary - rondo Fordońskie.

Fot. ITS Bydgoszcz

Przez kilkadziesiąt minut w sobotę rano tramwaje kursowały według awaryjnej organizacji tras. Powodem był samochód osobowy, który utknął na torowisku na ulicy Jagiellońskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Łużycką oraz Wyczółkowskiego.

Komunikat o utrudnieniach w kursowaniu tramwajów Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przekazał krótko po godzinie 7:30. Osobówka wjechała na tory i skutecznie uniemożliwiła przejazd tramwajów w obu kierunkach. Na miejscu pojawiła się straż pożarna oraz policja, a także służby nadzoru ruchu. Konieczne było usunięcie feralnego pojazdu z torów.

Na czas tych działań, które łącznie potrwały kilkadziesiąt minut, konieczne było wprowadzenie tymczasowych tras dla tramwajów znajdujących się po obu stronach miasta. Z uwagi na brak alternatywnej trasy na szlaku wschód – zachód (trasa przelotowa przez Babią Wieś jest od kilkunastu miesięcy niedostępna – najpierw po tąpnięciu w rejonie budowy Nordic Astrum, obecnie – ze względu na rozbudowę torowiska na ul. Kujawskiej) część linii kursowała między innymi do pętli Wilczak czy Rycerska, druga część – do Wyścigowej bądź zajezdni tramwajowej. Na odcinku Garbary – rondo Fordońskie wprowadzono zastępczy autobus.

Ruch przywrócono około godziny 8:30. „Tramwaje stopniowo wracają na swoje stałe trasy, ale nadal możliwe są opóźnienia” – poinformował ZDMiKP.

Utrudnienia drogowe na żywo można śledzić w serwisie TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL, a także – pod identycznymi nazwami – na Facebooku oraz Twitterze. Zachęcamy do dołączania do naszych społeczności!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści