Bydgoszcz
11C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 11 • L 11
10C
Sob
11C
Nd
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleSamochód pełen kradzionych ubrań. Na parkingu przy galerii handlowej
szafa_ubrania
26.01.2017 | 11:03

Samochód pełen kradzionych ubrań. Na parkingu przy galerii handlowej

Osoby siedzące w środku pojazdu zachowywały się podejrzanie.

Na zdjęciu: Złodzieje okradali sklepy z odzieżą.

Fot. wolny dostęp

Pięciu mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego odpowie przed sądem za kradzież w sklepach. Najmłodsi z nich mają po 17 lat.

Do ich zatrzymania doszło na terenie Inowrocławia. Pracownik sklepu zlokalizowanego w galerii handlowej przy ul. Wojska Polskiego ujął mężczyznę, którego podejrzewał o kradzież. Na miejsce została wezwana policja.

– W chwili gdy policjanci podejmowali interwencję wobec tego mężczyzny, dyżurny poinformował ich, że w kolejnym sklepie galerii doszło do podobnej kradzieży. Dwaj sprawcy uciekli. Policjanci fakty te trafnie powiązali. Przed galerią mundurowi zauważyli samochód marki Renault, a w nim podejrzanie zachowujące się osoby. Odpowiadały one rysopisom mężczyzn, którzy chwilę wcześniej okradli sklep – informuje oficer prasowy KPP w Inowrocławiu, asp. szt. Izabella Drobniecka.

W przeszukiwanych samochodzie znaleziono odzież kradzioną z kilku inowrocławskich sklepów. Zatrzymano łącznie pięć osób: czterech mężczyzn w wieku od 17 do 34 lat oraz 17-letnią kobietę. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało, kobieta była poszukiwana przez bydgoski komisariat jako zaginiona.

Cała grupa odpowie za współudział w przestępstwach. Usłyszeli już zarzuty kradzieży. – Policjanci zebrali dowody też na to, że jeden z mężczyzn oraz kobieta kradli również w sklepach na terenie Torunia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi asp. szt. Drobniecka.

Powiązane treści