Bydgoszcz
19C
Słonecznie
30% wilgotność
Wiatr: 8km/h S
H 19 • L 19
6C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
7C
Czw
5C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleSamochód skradziony w Niemczech odnaleziony w Osielsku. 42-latek zatrzymany
21.10.2017 | 15:43

Samochód skradziony w Niemczech odnaleziony w Osielsku. 42-latek zatrzymany

Na zdjęciu: Wszystko wskazuje na to, że zabezpieczone pod Bydgoszczą audi zostało skradzione w Niemczech sześć lat temu.

Fot. KWP Bydgoszcz

42-letniego mężczyznę zatrzymali na terenie Osielska bydgoscy policjanci. Mężczyzna do tej pory usłyszał zarzut kierowania pojazdami bez uprawnień, ale wkrótce może również odpowiadać za udział w kradzieży samochodu marki Audi na terenie Niemiec.

42-latek wpadł, bowiem – jak relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy – na widok patrolu szybko wsiadł do wspomnianego audi i zaczął się oddalać. – Funkcjonariusze zdecydowali się zatrzymać go do kontroli – dodaje Słomski.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma przy sobie żadnych dokumentów. Policyjna baza danych nie pozostawiła jednak wątpliwości – uprawnienia do kierowania pojazdami zostały mu cofnięte. – Mundurowi zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzny – wyjaśnia podkom. Słomski.

Nerwowe zachowanie zatrzymanego sprawiło, że nie był to koniec kontroli. Kryminalni podejrzewali bowiem, że audi może pochodzić z kradzieży. I rzeczywiście, okazało się, że identyczne auto zostało skradzione za naszą zachodnią granicą w 2011 roku. W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono dokumenty pojazdu. – Biegli z dziedziny mechanoskopii oraz technicznych badań dokumentów sprawdzają, czy dokumenty samochodu i numery nadwozia zostały przerobione – relacjonują policjanci.

Jeżeli przypuszczenia funkcjonariuszy się potwierdzą, 42-latek usłyszy zapewne kolejne zarzuty. Na razie za prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień grożą mu nawet dwa lata więzienia.

 


Powiązane treści