Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 8km/h SSW
H 8 • L 7
6C
Pon
4C
Wt
1C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSamochód wypadł z drogi. Kierowca był kompletnie pijany
DK5_Zamość_wypadek_MR-012
22.12.2018 | 07:54

Samochód wypadł z drogi. Kierowca był kompletnie pijany

Na zdjęciu: Policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu w czwartek wieczorem.

Fot. Maciej Rejment/archiwum

W Żninie pijany kierowcy nie opanował samochodu i wypadł z drogi. Miał ponad dwa promile alkoholu.

W czwartek ok. godz. 20:00 dyżurny żnińskiej policji został powiadomiony o kierującym, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy i wypadł z drogi. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy drogówki, którzy we wskazanym miejscu zastali 28-latka i osobowego opla, który utknął na polu. – Mężczyzna tłumaczył się, że stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i zatrzymał się na polu, z którego nie mógł samodzielnie wyjechać – wyjaśnia mł. asp. Wioleta Burzych z KPP w Żninie.

Sprawdzenie alkomatem potwierdziło, że kierowca był pijany. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Podejrzany został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W piątek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. 28-latek nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. – Pijani kierowcy na drogach to śmiertelne zagrożenie. Reakcja osoby, która powiadomiła policjantów o swoich przypuszczeniach jest jak najbardziej prawidłowa– chwali mł. asp. Burzych.


Powiązane treści