Bydgoszcz
18C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 18 • L 16
22C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISamochody Google wrócą do Bydgoszczy. Będzie nowa odsłona Street View
Google Street View Bydgoszcz
13.05.2017 | 10:55

Samochody Google wrócą do Bydgoszczy. Będzie nowa odsłona Street View

Auta giganta z Kalifornii dotrą do miasta nad Brdą już po raz trzeci.

Na zdjęciu: Charakterystyczne auta Google mają pojawić się w wielu miastach Polski między majem a październikiem.

Fot. Staszek99 / Wikipedia

Po trzech latach przerwy charakterystyczne auta internetowego giganta Google ponownie wyjadą na bydgoskie ulice. Firma już zapowiedziała kilkumiesięczną kampanię aktualizacji jednego ze swoich flagowych produktów – Street View.

W tym roku – jak zapowiada Google – jego samochody dotrą zarówno do miasta nad Brdą, jak i do Torunia oraz Włocławka (akcja może objąć również okolice tych miast). Kampania robienia zdjęć miejskim ulicom ma potrwać od maja do października. Przedstawiciele potentata z Mountain View zaznaczają jednak, że wszystko będzie uzależnione od wielu czynników, między innymi panującej pogody, a ta na razie – przynajmniej w Polsce – nikogo nie rozpieszczała.

W całej Polsce obiektywy Google Street View mają pojawić się w niemal czterdziestu miastach obejmujących wszystkie województwa w kraju. Będzie to trzecie podejście amerykańskiego przedsiębiorstwa do tworzenia bazy GSV – poprzednio jego samochody fotografowały między innymi Bydgoszcz w 2011 oraz 2014 roku.

Usługa Google Street View powstała, początkowo w Stanach Zjednoczonych, dekadę temu – w 2007 roku. Obecnie w jej ramach dostępne są zdjęcia ze wszystkich kontynentów.


Powiązane treści