Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 3 • L 2
8C
Wt
8C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
9C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSamorządy regionu dostaną pieniądze na drogi [ZDJĘCIA]
09.05.2018 | 12:44

Samorządy regionu dostaną pieniądze na drogi [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Podpisanie kolejnych 24 umów z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, edycja 2018

Fot. Stanisław Gazda

W środę w urzędzie wojewódzkim odbyło się uroczyste podpisanie 24 umów z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

W uroczystości wzięli udział Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz samorządowcy: Franciszek Koszowski, Starosta Powiatu Świeckiego, Tadeusz Majewski, Starosta Powiatu Inowrocławskiego, Tomasz Miłowski, Starosta Powiatu Nakielskiego, Zdzisław Gamański, Starosta Powiatu Chełmińskiego, a także przedstawiciele gmin: Brzuze, Cekcyn, Lipno, Osie, Chodecz, Ryńsk, Chełmża, Gruta, Bukowiec, Lubiewo, Lubień Kujawski, Fabianki, Baruchowo Boniewo, Choceń i Lubraniec, które otrzymają dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.

Powiat świecki przeznaczy dofinansowanie w kwocie 3 mln zł na przebudowę ponad ośmiu kilometrów drogi powiatowej Brzemiona-Drzycim i następne 3 mln zł na przebudowę 15 km drogi powiatowej Jaszczerek-granica województwa-Lipniki-Dąbrowa.

Powiat inowrocławski dofinansowanie w kwocie blisko 3 mln zł przeznaczy na przebudowę prawie 5 km drogi powiatowej Szarlej-Karczyn-Dulsk na odcinku Dziennice-Góra-Witowy.

Powiat nakielski prawie 2 mln zł dofinansowania przeznaczy na przebudowę prawie 5 km drogi powiatowej Liszkowo-Sadki na odcinku Radzicz-Sadki.

Budżet wynosi 48 milionów złotych. Dofinansowanie na ten moment w tegorocznej edycji dostanie łącznie, poza dzisiejszymi umowami, 37 samorządów z naszego województwa. Zapotrzebowanie na środki na cele poprawy infrastruktury drogowej jest trzykrotnie wyższe, toteż doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystkie samorządy uda się zaopatrzyć w jakże potrzebne fundusze. Niemniej jednak cieszę się bardzo, że chociaż te 48 milionów trafi do samorządów w naszym regionie – powiedział wojewoda kujawsko-pomorski.


Podobne wpisy

Powiązane treści