Bydgoszcz
-0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 6km/h NE
H 0 • L -2
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSarna biegała po Starym Rynku! Strażacy uratowali ją, gdy wpadła do Brdy [WIDEO]
sarna stary rynek
05.05.2020 | 10:26

Sarna biegała po Starym Rynku! Strażacy uratowali ją, gdy wpadła do Brdy [WIDEO]

Na zdjęciu: Podczas kilkuminutowego biegu sarna znajdowała się m.in. przy budynku bydgoskiego ratusza.

Fot. Straż Miejska

Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę, 3 maja w samym sercu Bydgoszczy. W rejonie Starego Rynku biegała bowiem sarna, która po kilku minutach wpadła do Brdy. 

Cała historia zaczyna się o godzinie 12:35. Wtedy to do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące sarny biegającej w rejonie ulicy Wały Jagiellońskie. – O zdarzeniu zostali powiadomieni operatorzy miejskiego monitoringu oraz dyżurny Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Kilka minut później operator monitoringu zaobserwował sarnę wbiegającą na płytę Starego Rynku od strony ulicy Jana Kazimierza – informują strażnicy.

Po chwili zwierzę uciekło pod krzewy znajdujące się przy budynku Urzędu Miasta Bydgoszczy, a następnie oddaliło się za Katedrę Bydgoską. Tam sarna zniknęła z pola widzenia kamery. – Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że zwierzę wskoczyło do rzeki – podaje straż miejska. Przez dłuższy czas nie udało się zlokalizować zwierzęcia, jednak około godziny 12:55 operatorzy monitoringu miejskiego zaobserwowali, że płynie ono w górę Brdy.

Do akcji ratowania sarny zadysponowano jednostkę wodna straży pożarnej. Strażacy z JRG nr 1 natychmiast przystąpili do akcji i wyłowili z rzeki żywe zwierzę. Akcja służb zakończyła się o godzinie 13:15. – Sarna została przekazana pod opiekę wezwanego na miejsce lekarza weterynarii – podkreślają strażnicy. Poniżej można zobaczyć nagranie z miejskiego monitoringu, przedstawiające bieg sarny po Starym Rynku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość 5
Gość 5
1 rok temu

A w zeszłym tygodniu po Ogrodach latał młody lis..podobno nie pierwszy raz tam go widziano.

Powiązane treści