Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Schreiber kończy pracę w KPRM. Został jednak szefem regionalnych struktur PiS

Dodano: 27.11.2023 | 20:16

Na zdjęciu: Łukasz Schreiber zakończył pracę w Kancelarii Premiera, a teraz będzie szefem wojewódzkich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Fot. Archiwum

Łukasz Schreiber nie znalazł się w składzie nowego gabinetu Mateusza Morawieckiego, który w poniedziałkowe (27 listopada) zaprzysiągł prezydent Andrzej Duda.

Schreiber przez ostatnie niemal pięć lat był szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów – organu pomocniczego rządu i premiera. Jednym z jego współpracowników w KPRM był Jarosław Wenderlich. W nowym rządzie Mateusza Morawieckiego dla obu zabrakło jednak miejsca.

W poniedziałek po południu, bydgoski polityk PiS zamieścił wideo, w którym podziękował za dotychczasowe działania jako szef komitetu stałego RM. – Dzisiaj przychodzi czas, aby się pożegnać, ale robię to z uśmiechem na twarzy i z satysfakcją – powiedział Schreiber i dodał: – Udało się sporo dobrego zrobić. Za zaufanie podziękował tak Morawieckiemu, jak i prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz samorządowcom. – Obiecuję jedno, dalej będę aktywny. Będę aktywnym posłem, bo mam zaszczyt reprezentować Bydgoszcz i ziemię bydgoską w parlamencie – zadeklarował.


SPRAWDŹ TAKŻE: Skład zaprzysiężonego rządu premiera Morawieckiego


Tymczasem Polska Agencja Prasowa poinformowała, że ustępująca partia rządząca wybrała siedemnastu nowych szefów okręgów. W kujawsko-pomorskiem na czele lokalnych struktur partii stanął właśnie Schreiber, który zastąpił na tym stanowisku Tomasza Latosa (ten ma całkowicie zrezygnować z życia politycznego).

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
6 miesięcy temu

Pewnie dostał czas na szlifowanie angielskiego przed wylotem do eurokołchozu.

Robert
Robert
6 miesięcy temu

Nic nie będzie robił a kasę będzie dostawał