Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Schreiber widzi Bydgoszcz pełną wydarzeń. Chce powrotu GP i zlotu superbohaterów

Dodano: 19.02.2024 | 17:32

Na zdjęciu: W poniedziałek, 19 lutego Łukasz Schreiber przedstawił kolejne obietnice.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Powrót Grand Prix na żużlu (ale po przebudowie stadionu Polonii), nowe festiwale czy zlot superbohaterów – to kolejne wyborcze propozycje Łukasza Schreibera. Zdaniem kandydata na prezydenta z ramienia Bydgoskiej Prawicy, w mieście brakuje imprez wysokiej rangi.

Łukasz Schreiber, tak jak i jego współpracownicy podkreśla, że po opuszczeniu Bydgoszczy przez festiwal Camerimage (w 2019 roku przeniósł się on do Torunia), w mieście brakuje imprez na ogólnopolskim poziomie. – Ambitna Bydgoszcz, jako jedno z największych miast Polski musi proponować nie tylko sprawną komunikację czy brak korków, ale musi też stać się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania – tak by bydgoszczanie mogli czuć dumę i prestiż. Dlatego proponujemy kilka wielkich wydarzeń, które naszym zdaniem powinny odbywać się w Bydgoszczy – powiedział podczas dzisiejszej (19 lutego) konferencji prasowej.

Kandydat związany z PiS proponuje kilka wydarzeń, które jego zdaniem podniosłyby rangę miasta i były atrakcyjne nie tylko dla bydgoszczan. To po pierwsze kobiecy międzynarodowy festiwal muzyki filmowej, festiwal filmowy im. Poli Negri czy festiwal młodych talentów. – Bydgoszcz jest kobietą. Nie mamy Camerimage, ale budujemy czwarty krąg. Dlaczego nie możemy zrobić innego festiwalu filmowego? – pytał retorycznie Schreiber.


SPRAWDŹ LISTĘ KANDYDATÓW BYDGOSKIEJ PRAWICY DO RADY MIASTA BYDGOSZCZY


Schreiber uderzył też w tony kibicowskie, po raz kolejny wspominając o utracie przez miasto wielkiego żużlowego święta, jakim były zawody w ramach cyklu Speedway Grand Prix. – Mija już kilkanaście lat od momentu, w którym utraciliśmy tę imprezę – podkreślał. Ostatnie GP odbyło się na stadionie Polonii w 2014 roku; kandydat Bydgoskiej Prawicy liczy, że w wypadku wygrania przez niego wyborów Bydgoszcz wróci do kalendarza zawodów. Nastąpiłoby to jednak po dokończeniu przebudowy obiektu przy Sportowej 2, czyli – w najbardziej optymistycznym wariancie – za kilka lat.

Podczas konferencji usłyszeliśmy też propozycje stworzenia dorocznego Jarmarku Kazimierzowskiego. Miałaby być to impreza wzorowana na gdańskim Jarmarku Dominikańskim, nawiązująca nazwą rzecz jasna do króla Kazimierza Wielkiego, który w 1346 roku nadał Bydgoszczy prawa miejskie. – Dlaczego mamy mieć kompleksy i nie zrobić takiego wydarzenia w naszym mieście? – zastanawiał się Schreiber. I dodał, że byłby to dodatkowy impuls do ożywienia centrum Bydgoszczy w sezonie letnim.

Ostatnim punktem „wydarzeniowej” oferty programowej polityka PiS jest zlot superbohaterów. – To propozycja dla młodzieży. Na całym świecie panuje trend na superbohaterów na opowieści o Avengersach, Supermanie czy Batmanie. W Bydgoszczy mogłoby powstać coś wspaniałego – między innymi parada po mieście – zaznaczył kandydat na prezydenta.

Dodajmy, że od wczoraj Łukasz Schreiber ma wreszcie potwierdzonego kontrkandydata w walce o urząd. Podczas konferencji na tarasie Młynów Rothera swoją kandydaturę ogłosił urzędujący prezydent Rafał Bruski. Zgodnie z ustawą, w razie wygranej 61-letniego polityka będzie to jego ostatnia kadencja na tym stanowisku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech
Wojciech
1 miesiąc temu

Niestety to jedyny sensowny kandydat. Bruski zrobił z Bydgoszczy miasto powiatowe.

Dariusz
Dariusz
1 miesiąc temu

Proponuję coroczny zlot pisiorów

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Niech organizuje „Kaczy Jarmark” na cześć swojego idola. Utajnił że należy do bandy pisiej, wstydzi się ?

Anżej
Anżej
1 miesiąc temu

Wojciech
On nawet nie wygląda „normalnie” więc nie wie co gada. Pissowskie bagno KORYTO+.

Donaldos von Tfusk
Donaldos von Tfusk
1 miesiąc temu

To nie te czasy że ludzie potrzebują igrzysk zamiast chleba.
Moja partia wkrótce zaproponuje wielkie inwestycje infrastrukturalne w Bydgoszczu na skalę całego kraju, a nie jakieś popierdułki, przy których i czyjś zięć zarobi, i szfagier. Wśród nich będzie wielki most zwodzony na Brdzie, aquapark w Myślęcinku oraz kolejka linowa w Fordoniu.

Dariusz
Dariusz
1 miesiąc temu

Ale pisiorki dają albo śmierdzące zgniłymi jajami igrzyska albo papierowe czeki. Wstyd i żenada ale zamknij oczy, schowaj przyzwoitość i zagłosuj na PIS, przepraszam nie na PiS a na niezależnego kandydata Schreibera….

Wstyd
Wstyd
1 miesiąc temu

Bydgoszcz była nazywana czerwoną, mam nadzieję ze teraz nie okaże się, że pójdzie razem w jednym szeregu z złodziejem z pissu.

Michał
Michał
1 miesiąc temu

A skąd pan Schreiber planuje na to wszystko wytrzasnąć pieniądze?
Lepiej by się zajął swoją żoną i zaprowadził ją do jakiegoś specjalisty.

zoska
zoska
1 miesiąc temu

grabili Bydgoszcz z wszystkiego dla torunia a teraz wielkie hallo.. poszedl do swoich.. ibieca wszystko byle ugrac najwiecej..gdzie byles przez 8 lat?

Tez kibic
Tez kibic
1 miesiąc temu

Panie Szopiński, błagam, niech Pan kandyduje.

Adriana
Adriana
1 miesiąc temu

Szkoda, że przez osiem lat zabierali nam fundusze. Teraz rzuca pomysłami, a gdzie był jak nam Camerimage zabrał Toruń??? Ile lat musieliśmy czekać na pieniądze na czwarty krąg? PISowi już dziękujemy!

Koko
Koko
1 miesiąc temu

Łukasz lepiej żonę uspokój, bo przez nią słabiutki wynik będzie…

freaky
freaky
1 miesiąc temu

Może bijatyki alkoholiczek i innych patocelebrytek w błocie? Tego chyba jeszcze nigdzie nie ma, a przynajmniej raczej nie finansowane z budżetu miasta.

Patologia walki
Patologia walki
1 miesiąc temu

Będą galeria freakowe z żonką? Sprawdździe sobie jego żonę… co teraz porabia

Adam
Adam
1 miesiąc temu

A Marianna wprowadzi patologiczny damski boks, żenada ta para

Dariusz
Dariusz
1 miesiąc temu

Do Wojciech, a jaki sens widzisz w działaniach tego „jedynego sensownego kandydata”?

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Niczego się nie dorobił, nic nie potrafi a chce rządzić dużym miastem