Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 15 • L 14
18C
Sr
18C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoInwestycjeSchron z czasów wojny na placu budowy S5. „Zostanie przeniesiony w ciągu dwóch tygodni” [ZDJĘCIA]
schron na placu budowy S5_Maciej Rejment
01.02.2018 | 09:35

Schron z czasów wojny na placu budowy S5. „Zostanie przeniesiony w ciągu dwóch tygodni” [ZDJĘCIA]

Prace rozpoczną się w ciągu najbliższych kilku dni.

Na zdjęciu: Schron zostanie teraz przesunięty o 34 metry.

Fot. Maciej Rejment

Nietypowe znalezisko na placu budowy drogi ekspresowej S5. Na odcinku między Szubinem i Żninem, prace robotników blokuje… schron z czasów drugiej wojny światowej.

Około 150-tonowy schron stoi na samym środku placu budowy drogi ekspresowej w miejscowości Wąsosz.

Robotnicy już planują jego przesunięcie. – Nastąpi ono w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Najważniejsze jest, żeby schron się nie złożył, nie został uszkodzony i żeby w całości został przeniesiony – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak dodaje Okoński, schron zostanie przesunięty o około 34 metry na miejsce docelowe. – Aktualnie wykonane są już fundamenty, na których umiejscowione będą siłowniki służące do podniesienia schronu – mówi w rozmowie z nami rzecznik GDDKiA. Podkreśla, że robotnicy już zamontowali szalunki do budowy toru. – Sam tor będzie wykonany z ław żelbetowych monolitycznych, po których nastąpi przesunięcie schronu – podkreśla Tomasz Okoński.

Jednocześnie już zaplanowano, że schron będzie stał  w przyszłości przy drodze dojazdowej, która będzie biegła równolegle do S5. – Powstanie specjalna zatoka, gdzie będzie można zaparkować i podziwiać schron z bliska – kończy rzecznik Okoński.


Powiązane treści