[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Strażnicy miejscy ponownie będą patrolować Wyspę Młyńską na segwayach

Dodano: 02.06.2022 | 10:02

Na zdjęciu: Strażnicy miejscy będą ponownie patrolować Wyspę Młyńską i Stare Miasto na elektrycznych urządzeniach transportu osobistego.

Fot. Straż Miejska Bydgoszcz

Bydgoscy strażnicy miejscy znów będą korzystać z pojazdów marki Segway. Ubiegłoroczne letnie testy wypadły na tyle pomyślnie, że tego lata na terenie Starego Miasta i Wyspy Młyńskiej również spotkamy municypalnych na elektrycznych urządzeniach transportu osobistego.

W lipcu i sierpniu ubiegłego roku bydgoscy strażnicy miejscy, w ramach codziennej służby patrolowej, testowali dwa segwaye. Zastąpiły one jeden z samochodów patrolowych. Teraz funkcjonariusze podkreślają, że ciche, nie emitujące spalin i zasilane energią elektryczną urządzenia transportu osobistego sprawdziły się w codziennej służbie podczas poprzedniego sezonu letniego – dlatego od czwartku, 2 czerwca do końca sierpnia w rejonie Wyspy Młyńskiej i Starego Rynku ponownie spotkamy strażników na segwayach.


CZYTAJ TAKŻE: W weekend otwarcie Rynku w Starym Fordonie. Znamy program wydarzeń


Municypalni dodają, że urządzenia kilkukrotnie zwiększyły mobilność patroli pieszych działających w rejonie Wyspy Młyńskiej i Starego Rynku i doskonale wpisują się w koncepcję powstania strefy przyjaznej dla pieszych i rowerzystów w centralnym punkcie Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments