Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSekret garażu w województwie. W środku towar wart ponad 150 tysięcy złotych [ZDJĘCIA, WIDEO]
2-06-2020_zabezpieczony alkohol, tytoń - KMP Włocławek
04.06.2020 | 07:22

Sekret garażu w województwie. W środku towar wart ponad 150 tysięcy złotych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak informują śledczy, straty Skarbu Państwa mogły wynieść ponad 150 tysięcy złotych.

Na zdjęciu: Podczas akcji, włocławscy policjanci zabezpieczyli m.in. osiem plastikowych butelek z alkoholem.

Fot. KMP Włocławek

Tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli podczas wtorkowej (2 czerwca) akcji włocławscy policjanci. W związku ze sprawą zatrzymali jedną osobę.

– Funkcjonariusze od pewnego czasu podejrzewali, że jeden z mieszkańców Włocławka ma związek z nielegalną kontrabandą – mówi st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Policjanci dokonali przeszukań pomieszczeń w centrum miasta.


CZYTAJ WIĘCEJ: Sekrety garażu na Bartodziejach. W środku nielegalny towar warty setki tysięcy złotych


Okazało się, że w garażu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli w sumie dwanaście worków z krajanką tytoniową, których łączna waga przekraczała 143 kg oraz osiem plastikowych butelek z alkoholem o stężeniu 91% w ilości 40 litrów. – Mundurowi oszacowali straty z tytułu uszczupleń podatku akcyzowego i VAT na rzecz Skarbu Państwa na kwotę blisko 154 tysięcy złotych – dodaje Szefler-Ciupińska.

Funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego posiadacza towarów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego może grozić wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści