Bydgoszcz
18C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 21 • L 16
24C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
25C
Sr
27C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaSeniorzy rozpoczną nowy rok akademicki. Wśród licznych atrakcji
22221504_847872388713805_7614708600575391965_n
13.10.2017 | 10:20

Seniorzy rozpoczną nowy rok akademicki. Wśród licznych atrakcji

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie

Fot. mat. pras.

Już w najbliższą sobotę w budynku Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Akademii Sztuk Wszelakich (Humanistyczny Uniwersytet Każdego Wieku) i Kujawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działających w Pracowni Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Organizatorzy tego wydarzenia zapewniają, że będzie ono obfitować w liczne atrakcje i niespodzianki. 

Początek uroczystości zaplanowano na godzinę 15:00. W programie znajdują się między innymi przemówienia przedstawicieli obu placówek oraz wykład rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. Jacka Woźnego zatytułowanego „Historia uniwersytetów”. W części artystycznej wystąpić ma Żeński Chór Kameralny „Belcanto” z Kujawskiego UTW oraz Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”. Przed uroczystością słuchacze Akademii i Kujawiaka będą mogli skorzystać z licznych stoisk promocyjnych partnerów Pracowni Integracji Międzypokoleniowej – siłowni, klubów fitness, spa, szkół języków obcych, biur podróży, domów wczasowych, restauracji, kawiarni i wielu innych.

Wydarzenie ma zakończyć się o godzinie 18:00. Uczestniczyć w nim będzie ponad 800 seniorów z Bydgoszczy i regionu. – Wstęp za okazaniem indeksu ASW lub UTW – informują organizatorzy.

ASW i Kujawski UTW to projekty edukacyjne realizowane przez Pracownię Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Aktualnie przy Pracowni istnieje 6 grup słuchaczy liczących od 120 do 150 osób. Opłata semestralna za udział w projekcie to tylko 30 złotych. Każdy projekt to wykłady, warsztaty, seminaria, zajęcia terenowe, zabawy okolicznościowe, zajęcia dodatkowe takie jak Grupa Plastyczna, Klub Pracy Twórczej „Pipsztyk”, Żeński Chór Kameralny „Belcanto”, Teatr Form Różnych „Nasza Klasa”, Zespół Tańca Nowoczesnego „noWa”, Klub Gier Karcianych i Planszowych „Hetman”, Kinowy Klub Dyskusyjny „Kakadu”, „Cyfrowy Senior”, Grupa Wolontariatu Międzypokoleniowego „Bez Granic”, Klub Seniora „Uniwerek”, Koło PTTK i wiele innych. Dodatkowo niebieski lub czerwony indeks słuchacza uprawnia do wielu zniżek oraz ofert specjalnych u Partnerów PIM KPCK w Bydgoszczy.


Powiązane treści