Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
29C
25C
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeSensacja na koniec mundialu w Bydgoszczy. Faworyt do złota za burtą turnieju! [ZDJĘCIA]
04.06.2019 | 23:23

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Francuzi bez medalu zakończą tegoroczne młodzieżowe mistrzostwa Świata. W 1/8 finału sensacyjnie przegrali w Bydgoszczy z USA 2:3 (1:1).

Trójkolorowi byli zdecydowanym faworytem wtorkowego spotkania na Gdańskiej 163. Les Blues przeszli fazę grupową bardzo pewnie, wygrywając wszystkie trzy spotkania. Amerykanie w grupie D zajęli drugie miejsce tuż za Ukrainą.

Samo spotkanie, które było ostatnim w tym mundialu w Bydgoszczy stało się na wysokim poziomie. Obie drużyny miały swoje okazje, ale na początku to Amerykanie zadali pierwszy cios, gdy wzorowo wyprowadzoną kontrę na gola zamienił Sebastian Soto. Francuzi mogli szybko wyrównać, ale Cuisance trafił w słupek, a gdy piłka była przez nich dośrodkowywana w pole karne, to brakowało im skuteczności. Dopiero przed przerwą wyrównał Amine Gouiri, a dziesięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie, prowadzenie Francuzom dał Nabil Alioui.

Paradoksalnie to prowadzenie uśpiło drużynę trenera Bernarda Diomede. W ostatnim kwadransie ambitna postawa USA została nagrodzona. Najpierw po raz drugi Lafonta pokonał Soto, a w końcówce francuski bramkarz odbił przed siebie piłkę po strzale z dystansu Desta, a z najbliższej odległości do siatki skierował ją wprowadzony w drugiej połowie Justin Rennicks.

USA w ćwierćfinale mundialu zagra w najbliższą sobotę (8 czerwca) o 17:30 z Ekwadorem, który w poniedziałek wyeliminował Urugwaj, wygrywając z nim w Lublinie 3:1.

MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ U-20 – 1/8 FINAŁU – BYDGOSZCZ, 4.06.2019 R.
FRANCJA – USA 2:3 (1:1)
Bramki: Amine Gouiri 41′, Nabil Alioui 55′ – Sebastian Soto 22′, 74′, Justin Rennicks 83′

FRANCJA: Lafont – Basila, Kamara, Zagadou, N’Dicka – Cuisance, Loiodice (79′ Diallo), Fofana (86′ Adli) – Diaby, Gouiri, Alioui (64′ Pintor).

USA: Scott – Dest, Richards, Keita, Gloster – Servania – De La Fuente (63′ Llanez), Pomykal, Ledezma (63′ Rennicks), Weah – Soto (90+1′ McKenzie).

Sędziował: Raphael Claus (Brazylia).
Widzów: 8.469.