Bydgoszcz
-3C
Słonecznie
64% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H -2 • L -3
1C
Pt
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSeria pożarów w gospodarstwie. Sprawczynią krewna właścicieli?
06.09.2021 | 12:06

Seria pożarów w gospodarstwie. Sprawczynią krewna właścicieli?

Na zdjęciu: Wobec zatrzymanej kobiety zastosowany został dozór policyjny.

Fot. KPP Świecie

Śledczy z komendy w Świeciu zatrzymali 60-letnią kobietę, która jest podejrzana o podpalenie jednego z budynków na terenie gospodarstwa w gminie Nowe. – Wobec zatrzymanej zastosowany został dozór policyjny – mówią śledczy.

Do pożaru – jak relacjonują strażacy z OSP Mały Komorsk doszło w środę (1 września) tuż przed godziną piętnastą. Na miejscu, obok strażaków z Małego Komorska działali także druhowie z jednostek OSP w Nowem i Warlubiu oraz policjanci.

 

Z relacji świeckich policjantów wynikało, że już wstępne ustalenia wskazywały, iż mogłodojść do podpalenia. Policjanci do sprawy zatrzymali 60-letnią mieszkankę Grudziądza. – Podejrzana o podpalenie 60-latka usłyszała zarzut uszkodzenia mienia – informuje sierż. sztab. Damian Ejankowski z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Jak podaje portal nSwiecie.pl, zatrzymana jest spokrewniona z właścicielem gospodarstwa, w którym pojawił się pożar. Co więcej, wcześniej w tym gospodarstwie dochodziło do innych pożarów, a straty wyniosły łącznie kilkaset tysięcy złotych.

Wobec zatrzymanej 60-latki, zastosowany został dozór policyjny, kobieta ma także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz nie może opuszczać kraju. – Za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozi jej kara do pięciu lat pozbawienia wolności – kończy rzecznik policji w Świeciu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści