Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 3 • L 1
3C
Nd
4C
Pon
6C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIShazza na dożynkach
zboże
19.08.2016 | 20:06

Shazza na dożynkach

Dożynki to impreza, która ma pokazywać to, co w naszym powiecie najlepsze.

Na zdjęciu: Kłosy

Fot. Stanisław Gazda

Msza św. dziękczynna za uzyskane plony odprawiona o godzinie 14. 00 w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Sicienku, a po niej przemarsz korowodu dożynkowego na plac przy Stadionie Sportowym – rozpoczną  3 września dożynki Gminno-Powiatowe.

Będzie to wyczekiwane przez cały rok wydarzenie, które pokaże społeczności powiatu bydgoskiego to, co  jest w nim najlepsze, budując przy tym tożsamość lokalną.

Powiatowe święto plonów, które go starostami będą Agata i Paweł Pączka, uświetnią: występ Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią oraz koncert gwiazdy Biesiady – Shazzy. W programie dożynek znajdą się również: wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz uhonorowanie Medalem Starosty Bydgoskiego, narodowe czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie „Najpiękniejszy Ogród”, rozstrzygnięcie konkursów: „Stoisko promocyjne”, Wieniec dożynkowy”, a także wręczenie statuetek „Siewcy” oraz pucharów dla zwycięzców XII Turnieju Sołectw.

Będzie też czas na biesiadę, pokaz fajerwerków oraz zabawę taneczną.


Powiązane treści