Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 4 • L 3
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoShow pod szpitalem Jurasza. Wolontariusze pomogli małym pacjentom
szpital jurasza bydgoszcz
16.07.2020 | 20:24

Show pod szpitalem Jurasza. Wolontariusze pomogli małym pacjentom

Na zdjęciu: Wolontariusze ze Stowarzyszenia Łatwo Pomagać zatańczyli przed szpitalem Jurasza.

Fot. mat. prasowe

Stowarzyszenie Łatwo Pomagać przeprowadziło wczoraj (15 lipca) akcję pomocy dzieciom przebywającym w szpitalu Jurasza. Show pod nazwą „Szał ciał pod szpitalem i mega paczka dla każdego dzieciaczka” polegał na wykonaniu kolorowego tańca radości. W ten sposób wolontariusze chcieli pokazać, że pomimo epidemii koronawriusa wciąż pamiętają o małych, dzielnych pacjentach. 

Jak informuje Stowarzyszenie, w dobie pandemii wolontariusze nie mogą odwiedzać dzieci z oddziału onkologii szpitala Jurasza. – Bardzo nas boli ich obecna sytuacja, która oprócz cierpienia związanego z chorobą sprowadziła na nich jeszcze osamotnienie i zupełną izolację wynikającą z obostrzeń związanych z COVID-19. Dlatego wraz z przyjaciółmi z Wesolandii, DW Wojtass- em, Klaunem Bobkiem, instruktorem tańca Pawłem Tomaszewskim oraz alpakami postanowiliśmy pokazać nasza solidarność z małymi pacjentami – informuje Łatwo Pomagać.

Wczoraj (15 lipca) członkowie organizacji wykonali przed szpitalem Jurasza kolorowe tańce radości z wielkimi maskotkami dla dzieci z onkologii i innych oddziałów. – Bawili się z nami mali pacjenci wraz z rodzicami z całego wieżowca szpitalnego, a także pacjenci kardiochirurgii czy panie pielęgniarki. Wszystkim nam potrzeba uśmiechu i takie akcje pokazują to najbardziej – zaznacza stowarzyszenie.

Akcję Stowarzyszenia Łatwo Pomagać wsparli: 1 Brygada Logistyczna z Bydgoszczy, nauczycielki z Zespołu Szkół nr 33 – szkoły szpitalnej w Bydgoszczy oraz panie pielęgniarki z poszczególnych oddziałów. Dzięki nim, do pacjentów z oddziałów onkologii, hematologii, pediatrii dzieci i młodzieży, transplantologii, Kliniki Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii, Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży a także do wcześniaków i na OIOM powędrowały prezenty. – Oddział transplantologii otrzymał również piękne bajkowe magnesy i kolorowe wagi łazienkowe ,a do kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii trafiła pompa infuzyjna do podawania leków małym pacjentom – podkreśla Stowarzyszenie Łatwo Pomagać. I dodaje, że działania były możliwe dzięki wolontariuszom, którzy zasługują na największe brawa za ich zaangażowanie i bezinteresowność.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści