Bydgoszcz
17C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 18 • L 17
22C
Sr
22C
Czw
22C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSiatkarki Pałacu docenione. Cztery z nich otrzymały powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski
Patrycja Polak-Balmas, Monika Jagła, Marta Ziółkowska - SF
21.05.2020 | 09:23

Siatkarki Pałacu docenione. Cztery z nich otrzymały powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski

Nazwiska powołanych zawodniczek podał Polski Związek Piłki Siatkowej.

Na zdjęciu: Marta Ziółkowska i Monika Jagła są wśród zawodniczek powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski, które 4 czerwca rozpoczyna się w Szczyrku.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Cztery siatkarki, które w minionym sezonie reprezentowały Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz i członek sztabu szkoleniowego bydgoskiego klubu są wśród powołanych na zgrupowanie kadry siatkarek, które odbędzie się w Szczyrku.

Selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Nawrocki podał listę osiemnastu zawodniczek, które zostały powołane na pierwsze zgrupowanie kadry w obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, które odbędzie się w dniach 4-25 czerwca. – Szczegóły pracy w Szczyrku będą korygowane na bieżąco w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem – mówi rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański. Wiadomo też, że wszystkie zawodniczki i sztab szkoleniowy przed rozpoczęciem zajęć zostaną poddani badaniom na koronawirusa. Podczas pierwszego zgrupowania, nie będzie Aleksandry Gryki i Aleksandry Rasińskiej.

Tegoroczny sezon będzie zupełnie inny od poprzednich. Wiadomo, że igrzyska olimpijskie w Tokio zostały przełożone na przyszły rok (Polek w nich zabraknie), ale też nie będzie rozgrywanej Ligi Narodów, którą światowa federacja siatkarska FIVB postanowiła kilka tygodni temu odwołać. Mimo to, trener Nawrocki i PZPS chcą rozegrać kilka spotkań kontrolnych. Jak przyznaje rzecznik PZPS-u, federacja czyni starania o zorganizowanie takich pojedynków.

Na razie przedstawiona została lista zawodniczek powołanych na pierwsze zgrupowanie kadry. Wśród nich są cztery siatkarki reprezentujące w minionym sezonie Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: środkowe Marta Ziółkowska i Anna Stencel, przyjmująca Monika Fedusio oraz libero Monika Jagła. W sztabie szkoleniowym reprezentacji, jednym z czterech asystentów Nawrockiego będzie Rafał Gąsior, pracujący z grupami młodzieżowymi w bydgoskim zespole.

Wśród powołanych siatkarek nie ma za to gwiazd, m.in. atakującej Malwiny Smarzek-Godek, rozgrywającej Joanny Wołosz czy kapitan reprezentacji – środkowej Agnieszki Kąkolewskiej.

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA ZGRUPOWANIE W SZCZYRKU W DNIACH 4-25 CZERWCA
Rozgrywające: Julia Nowicka, Alicja Grabka.
Atakujące: Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Martyna Łukasik, Aleksandra Rasińska.
Środkowe: Weronika Centka, Aleksandra Gryka, Anna Stencel, Marta Ziółkowska, Martyna Świrad.
Przyjmujące: Oliwia Bałuk, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Magdalena Stysiak, Julia Twardowska.
Libero: Monika Jagła, Maria Stenzel.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści