Bydgoszcz
28C
Niebo częściowo zachmurzone
42% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 32 • L 26
19C
Pon
16C
Wt
26C
Sr
25C
Czw
28C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSiatkarki Pałacu podsumowały udany sezon ligowy. Podziękowały też sponsorom za współpracę
Pałac Bydgoszcz - podsumowanie sezonu ligowego w CityHotel - SF
14.05.2019 | 13:15

Siatkarki Pałacu podsumowały udany sezon ligowy. Podziękowały też sponsorom za współpracę

Spotkanie odbyło się w bydgoskim City Hotelu.

Na zdjęciu: Bydgoskie siatkarki podsumowały sezon i podziękowały za współpracę swoim sponsorom.

Fot. Szymon Fiałkowski

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz zakończyły sezon ligowy 2018/2019 na szóstym miejscu. W poniedziałkowy wieczór podsumowały go na spotkaniu ze sponsorami w City Hotelu.

Bydgoszczanki po sezonach gry w dolnych rejonach ligowej tabeli, ten sezon miały bardzo udany. Zawodniczki Pałacu, które prowadzone były przez Piotra Matelę zajęły wysokie, szóste miejsce. Pałac toczył niezwykle zacięte boje z medalistkami tego sezonu: ŁKS-em Commercecon Łódź i Grot Budowlanymi (to dwa najlepsze zespoły tego sezonu) i brązowym Developresem SkyRes Rzeszów czy triumfatorkami Pucharu Polski Chemikiem Police.

W poniedziałkowy wieczór, przedstawiciele klubu i zawodniczki w City Hotelu podsumowali ligowy sezon. – Kiedyś bylibyśmy niezadowoleni z tego miejsca. Nikt się nie spodziewał, że dziewczyny zajmą tak wysoką pozycję – mówił prezes klubu Piotr Makowski. Przypomniał, że to nie był jedyny sukces Pałacu w tym sezonie. Bo po medale sięgnęły także zespoły młodzieżowe – kadetki zostały mistrzyniami kraju, juniorki zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski. Dodał, że Monika Jagła została powołana na zgrupowanie reprezentacji Polski. Już wiemy, że Jagła może zadebiutować w tegorocznej Lidze Narodów. Libero Pałacu jest w szerokim składzie, jaki trener Jacek Nawrocki będzie brał pod uwagę przy uwzględnianiu składów na poszczególne turnieje tych rozgrywek.

W Pałacu sporo zmieni się od strony organizacyjnej. Dobre wyniki przełożyły się też na spore zainteresowanie ze strony sponsorów. –

Doszliśmy z hotelem City do porozumienia i będziemy realizowali klub biznesu

– dodał Makowski. Będzie to polegało na organizowaniu śniadań biznesowych. Pierwsze z takich spotkań odbędzie się we wrześniu, a kolejne także w listopadzie i styczniu oraz w marcu 2020 roku. Nie jest wykluczone, że takowe będą odbywały się częściej. W poniedziałek klub pozyskał także nowego sponsora – to firma PSP Solution, która m.in. niedawno podpisała szereg umów z firmami z branży górniczej na Śląsku.

Zawodniczki podziękowały za współpracę sponsorom klubu, którzy wspierali drużynę w sezonie ligowym 2018/2019. Wyników gratulowała wiceprezydent miasta. – Klub Pałac w modelowy sposób prowadzi drabinkę szkoleniową, wychowując swoje zawodniczki od najmłodszych lat aż do seniorek – mówiła Iwona Waszkiewicz i zadeklarowała, że klub może liczyć na wsparcie ze strony miasta.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści