Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Siatkarki Pałacu w finale Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Jutro zagra BKS Visła

Dodano: 31.07.2020 | 21:54

Na zdjęciu: Bydgoskie siatkarki podczas turnieju w Warszawie odniosły dwa zwycięstwa.

Fot. mat. prasowy Polskiej Ligi Siatkówki

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz i Enea PTPS-u Piła jako kolejne dwie drużyny awansowały do turnieju finałowego Grand Prix PreZero Polskiej Ligi Siatkówki w plażowej odmianie tej dyscypliny sportu.

Turniej, jaki w piątek (31 lipca) rozegrano na obiektach Monta Beach Volley Club w Warszawie wygrały siatkarki z Piły, które odniosły trzy zwycięstwa. Pilanki pokonały 2:1 DPD Legionovię i po 2:0 Pałac oraz E.Leclerc Moya Radomkę Radom.

Bydgoszczanki zaczęły turniej od pokonania 2:1 Radomki (23:25, 25:12, 15:9), a następnie uległy w dwóch setach pilankom (20:25, 21:25). W decydującym pojedynku, Pałac wygrał z Legionovią 2:1 (25:20, 13:25, 15:13). – Cieszymy się ze zwycięstw i awansu – mówiła po meczach środkowa Pałacu Kinga Różyńska dla oficjalnej strony Polskiej Ligi Siatkówki. Przypomnijmy, że awans do turnieju finałowego (7-9 sierpnia) w Gdańsku wcześniej wywalczyły drużyny Grot Budowlanych Łódź i Volley Wrocław. Podczas turnieju w Warszawie, zespół Pałacu zagrał w składzie: Monika Jagła, Alexandra Dascalu, Julia Reszelewska, Ewelina Żurowska, Kinga Różyńska, Agata Michalewicz i Emilia Mucha.

Jutro w stolicy męski turniej Grand Prix, a w akcji zobaczymy BKS Visłę. Bydgoscy siatkarze zagrają z Verva Warszawa Orlen Paliwa (9:30), KGHM Cuprum Lubin (12:30) i LUK Politechniką Lublin (15:00). Zespół z Lubelszczyzny zastąpił w turnieju Trefla Gdańsk. Ekipa z Trójmiasta wycofała się z rywalizacji po tym, jak w Treflu ujawniono aż czternaście zakażeń koronawirusem – jedenaście u zawodników i trzy u członków sztabu szkoleniowego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments