Bydgoszcz
1C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 2 • L 0
9C
Wt
9C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSiatkarki Pałacu za dwa miesiące zaczną przygotowania do sezonu. W składzie będą spore zmiany
12.05.2020 | 09:20

Siatkarki Pałacu za dwa miesiące zaczną przygotowania do sezonu. W składzie będą spore zmiany

Nowy sezon Tauron Ligi Siatkarek

Na zdjęciu: Zespół Pałacu rozpocznie przygotowania do sezonu w połowie lipca. Wiadomo też, że skład ulegnie sporym zmianom.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Sześć zawodniczek ma ważne kontrakty na nowy sezon z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz. Przed startem nowego sezonu ligowego, bydgoski zespół będzie chciał dokonać sporych wzmocnień.

Zobacz również:

Informacje z parkietów w serwisie Siatkówka Bydgoszcz

Zarówno sezon 2018/2019, jak i przedwcześnie zakończony miniony sezon bydgoskie siatkarki zakończyły na szóstym miejscu. Jak już informowaliśmy, nowy sezon Tauron Ligi ma rozpocząć się w połowie września (szczegółowy terminarz zostanie dopiero ustalony).

Przed nowym sezonem ligowym, w bydgoskim zespole trwają prace nad budową składu na nowy sezon. – Ważne kontrakty na nowy sezon ma sześć zawodniczek – mówi prezes Pałacu Piotr Makowski. W barwach bydgoskiej drużyny na pewno zobaczymy rozgrywającą Magdalenę Mazurek, przyjmującą Ewelinę Żurowską, środkowe Kingę Różyńską i Martę Ziółkowską oraz libero Monikę Jagłę i Julię Reszelewską. Zespół w nowym sezonie nadal prowadzić będzie Piotr Matela. W planach jest kilka wzmocnień, ale na razie klub nie chce zdradzać szczegółów.

Najprawdopodobniej w Pałacu nie zobaczymy Moniki Fedusio i Anny Stencel. Ta pierwsza podczas piątkowego live-chatu na profilu klubu w mediach społecznościowych nie udzieliła odpowiedzi na pytanie, czy w nowym sezonie zagra w bydgoskim klubie. – Trochę was poddenerwuję i dowiecie się dopiero, jak rozpocznie się sezon – przekazała przyjmująca. Nieoficjalnie słyszymy, że obie mają trafić do czołowych drużyn z minionego sezonu.

Jednocześnie, zespół najprawdopodobniej zagra w rozgrywkach ligi letniej, jaką chce zorganizować Polska Liga Siatkówki. – Będziemy chcieli wystawić drużynę w tych rozgrywkach – mówi Makowski. Przygotowania do nowego sezonu ligowego, drużyna rozpocznie 20 lipca.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści