Bydgoszcz
9C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 10 • L 9
16C
Czw
16C
Pt
14C
Sob
10C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSiatkarki Pałacu zaczęły przygotowania do sezonu. Środkowa przedłużyła kontrakt [ZDJĘCIA]
15.08.2018 | 15:28

Siatkarki Pałacu zaczęły przygotowania do sezonu. Środkowa przedłużyła kontrakt [ZDJĘCIA]

Okres przygotowawczy potrwa dwa i pół miesiąca.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu do dyspozycji trenera Piotra Mateli było trzynaście zawodniczek.

Fot. Stanisław Gazda

Siatkarki bydgoskiego Pałacu rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Przeszły badania medyczne, a we wtorek i środę trenowały w hali Łuczniczka.

Najważniejszą informacją przed wtorkowym zajęciami, które połączono również ze spotkaniem dla dziennikarzy była ta o zmianie na stanowisku prezesa. Po ponad trzech dekadach pracy z klubu odszedł dotychczasowy prezes Waldemar Sagan, a jego następcą został Piotr Makowski, którego wcześniej włączono w skład zarządu klubu.

To nie koniec, bo w Pałacu nadal grać będzie środkowa Natalia Misiuna. Doświadczona zawodniczka zdecydowała się przedłużyć kontrakt z klubem o kolejny sezon. Ponadto, na testach w bydgoskim zespole pojawiła się Patrycja Polak, która w przeszłości reprezentowała już barwy bydgoskiej drużyny, a ostatnio grała między innymi w MKS-ie Dąbrowa Górnicza i Poli Budowlanych Toruń. O tym, czy powróci do jedenastego zespołu minionego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet zadecydują dwutygodniowe testy, które będzie przechodziła przyjmująca.

Na pierwszych zajęciach pojawiły się również młode zawodniczki. Szansę uczestniczenia w zajęciach pierwszego zespołu otrzymały środkowe Marta Becker i Jagoda Januszkiewicz oraz libero Julia Reszelewska. Najpóźniej do drużyny dołączą bowiem podstawowe zawodniczki na pozycji libero: Monika Jagła i pozyskana niedawno Słowenka Maja Pahor, które przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji.

Okres przygotowawczy do ligi będzie trwał aż dwa i pół miesiąca. W tym czasie, oprócz zajęć w hali i terenie, podopieczne Piotra Mateli wezmą udział w trzech towarzyskich turniejach. Pierwszy z nich odbędzie się już w drugi weekend września (tj. 7-9.09) w Poznaniu. Dwa tygodnie później, siatkarki Pałacu wystąpią w turnieju w Świeciu, a na początku października zagrają w Energa Cup w Bobolicach (5-7.10). Ponadto, klub dogrywa także kwestię kilku spotkań towarzyskich. Start Ligi Siatkówki Kobiet 3 listopada. Bydgoskie siatkarki zaczną rozgrywki ligowe od wyjazdowego meczu z wicemistrzem kraju, ŁKS-em Commercecon Łódź, a tydzień później w Łuczniczce podejmą mistrza Polski Chemika Police.


Powiązane treści