Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Siatkarki Pałacu zaprezentowane. Do sezonu przystąpią z nową nazwą

Dodano: 25.10.2022 | 13:54

Na zdjęciu: Siatkarki Only.Bio Pałacu Bydgoszcz zaprezentowały się podczas spotkania ze sponsorami, które odbyło się w City Hotelu.

Fot.

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz w sobotni (29 października) wieczór rozpoczną swój trzydziesty pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Bydgoszczanki zainaugurują ligę meczem z beniaminkiem z Tarnowa, ale co ważne, przystąpią do niej z nowym sponsorem tytularnym.

Po dwuletnim okresie współpracy zakończyła się umowa klubu z marką Polskie Przetwory. Ta – jak mówi prezes klubu Piotr Makowski – nie została przedłużona. On sam ma jednak nadzieję, że w przyszłości do tej współpracy ponownie dojdzie. Póki co, nowym sponsorem tytularnym został producent kosmetyków – marka Only.bio, a zespół do ligi przystąpi pod nazwą Only.bio Pałac Bydgoszcz.

W City Hotelu, zespół zaprezentował się gronu sponsorskiemu i sympatykom. W zespole jest kilka nowych zawodniczek. Najważniejszą z nich jest reprezentantka Polski Monika Gałkowska, która ma być liderką drużyny w ataku. Za przyjęcie zagrywki rywalek mają odpowiadać Węgierka Kinga Szucs, pozyskana z BKS-u Bielsko-Biała Koleta Łyszkiewicz (może też zagrać jako atakująca) oraz wracające: po rocznym pobycie w Enerdze MKS-ie Kalisz Ewelina Żurowska i z MOS-u Warszawa Pola Nowakowska. Zmian nie ma na rozegraniu – grą zespołu podobnie jak w poprzednim sezonie kierować będą doświadczona Magdalena Mazurek, która została także kapitanem drużyny oraz Paulina Bałdyga, a na środku nowymi zawodniczkami w drużynie są Anna Lewandowska, którą pozyskano z Grot Budowlanych Łódź i wracająca po wypożyczeniu do Radomia Kamila Kobus. Na libero grać będą Agata Witkowska (przeszła do Bydgoszczy z Radomki Radom) i Aleksandra Justka, a w meczowej kadrze znalazło się także miejsce dla młodej przyjmującej Dominiki Milun.

Siatkarki Pałacu sezon rozpoczną od trzech domowych spotkań. W sobotni wieczór, bydgoszczanki podejmą we własnej hali beniaminka rozgrywek, Roleski PWSZ Grupę Azoty Tarnów (19:00, Immobile Łuczniczka), a następnie także w hali przy Toruńskiej 59 zmierzą się kolejno z Developresem Bella Dolina Rzeszów (6 listopada, 19:00) i E.Leclerc Moya Radomką Radom (12.11., godzina jeszcze nie została ustalona). W międzyczasie, Pałac uda się do Rzeszowa (3.11) na mecz Pucharu Polski.

ONLY.BIO PAŁAC BYDGOSZCZ – KADRA NA SEZON 2022/2023

Rozgrywające: Magdalena Mazurek (kapitan drużyny), Paulina Bałdyga.
Atakujące: Monika Gałkowska, Koleta Łyszkiewicz.
Środkowe: Anna Lewandowska, Kinga Różyńska, Kamila Kobus.
Przyjmujące: Ewelina Żurowska, Pola Nowakowska, Dominika Milun, Kinga Szucs.
Libero: Agata Witkowska, Aleksandra Justka.

SZTAB SZKOLENIOWY
Trener: Mirosław Zawieracz. Asystent: Jakub Tęcza. Statystyk: Bartosz Ziołnowski. Fizjoterapeuta: Katarzyna Pijarowska. Prezes klubu: Piotr Makowski.

TRANSFERY
Pozyskane: Monika Gałkowska (Bartoccini Perugia/Włochy), Agata Witkowska, Kamila Kobus (obie E.Leclerc Moya Radomka Radom), Koleta Łyszkiewicz (BKS Bostik Bielsko-Biała), Anna Lewandowska (Grot Budowlani Łódź), Ewelina Żurowska (Energa MKS Kalisz), Pola Nowakowska (AZS UG/AWF Warszawa), Kinga Szucs (VBC Casalmaggiore/Włochy).
Ubyły: Leticia Hage (Dentil Praia/Brazylia), Mariana Cassemiro (Albese Volley Como/Włochy), Magdalena Saad (Volley Wrocław), Paulina Majkowska, Majka Szczepańska-Pogoda (obie BKS Bostik Bielsko-Biała), Zuzanna Szperlak (Energa MKS Kalisz), Ani Bozdeva (szuka klubu).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments