Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Siatkarska Visła buduje skład. Jest nowy rozgrywający i są dwa powroty

Dodano: 14.06.2023 | 13:09

Na zdjęciu: Damian Czetowicz został w środę zaprezentowany jako nowy zawodnik I-ligowego BKS-u Visły ProLine Bydgoszcz.

Fot. BKS Visła ProLine Bydgoszcz / materiały prasowe

Trzeci zespół minionego sezonu Tauron I Ligi Siatkarzy kontynuuje budowę składu na nadchodzące rozgrywki. BKS Visła ProLine Bydgoszcz ogłosiła dzisiaj (14 czerwca) nazwisko nowego gracza.

Do składu bydgoskiego zespołu na nowy sezon dołącza rozgrywający Damian Czetowicz, który w minionym sezonie występował w Cuprum Lubin (czternastym zespole minionego sezonu PlusLigi). – Cieszę się, że będę mógł reprezentować barwy BKS-u Bydgoszcz. W klubie jest świetny trener, który grał na mojej pozycji zarówno w PlusLidze, jak i na poziomie międzynarodowym. Mam nadzieję, że dużo się od niego nauczę – mówi Czetowicz. Jak dodaje, rozmowy z klubem przeszły stosunkowo szybko. – Jak się dowiedziałem, że jest taka możliwość, skonsultowałem się z menedżerem i powiedziałem, że jestem za. Szkolenie się pod okiem takiego trenera, jak Michal Masny dużo mi da – zaznacza.

Na pozycji rozgrywającego Czetowicz ma zastąpić Kanadyjczyka Maxwella Elgerta, z klubem pożegnał się także drugi rozgrywający Michał Szczechowicz. – Zespół już mamy skompletowany na nowy sezon – zapewnia prezes klubu Wojciech Jurkiewicz i precyzuje, że nazwisko Czetowicza jest pierwszym przedstawionym jako pozyskany przez klub na sezon 2023/2024 Tauron I Ligi. – Systematycznie będziemy informować o kolejnych nowych nazwiskach – zaznacza. Wiadomo, że z drużyną od początku okresu przygotowawczego będzie Michal Masny, który obecnie jest także asystentem szkoleniowca reprezentacji Słowacji.

Do siatkarskiego klubu są także dwa powroty. Po siedmioletniej przerwie, do Bydgoszczy ponownie wraca Robert Kaźmierczak, który w przeszłości był członkiem sztabu szkoleniowego klubu i pracował w nim jako statystyk. Teraz w klubie będzie miał nową rolę. – Teraz zacznę się zajmować współpracą ze sponsorami, partnerami i szkołami – opowiada. Dodaje, że klub ma sporą liczbę projektów, które zamierza rozwijać. – Chcemy wyjść do kibiców i zapraszać ich z dziećmi do hali – mówi Kaźmierczak, który w ostatnich latach pracował jako statystyk w PGE Skrze Bełchatów, a wcześniej także współpracował m.in. z Vitalem Heynenem w żeńskiej reprezentacji Niemiec. Sam cieszy się z powrotu do klubu po kilkuletniej przerwie. W gronie sponsorów drużyny ponownie znajdzie się Galeria Pomorska, gdzie dzisiaj w samo południe zorganizowana została konferencja prasowa, na której ogłoszono te decyzje.

BKS Visła ProLine Bydgoszcz wcześniej ogłosiła przedłużenie kontraktów z przyjmującymi Antonim Kwasigrochem i Kamilem Gutkowskim oraz środkowymi: Emilem Narkowiczem, Pawłem Cieślikiem, Wojciechem Kaźmierczakiem i Damianem Radziwonem. W drużynie nadal będzie młody libero Wojciech Malinowski. Z klubem pożegnali się za to: libero Tomasz Bonisławski (koniec kariery), atakujący Damian Wierzbicki (ma wzmocnić Avię Świdnik), wspomniani już rozgrywający Elgert i Szczechowicz, zaś do LUK-u Lublin występującego w PlusLidze ma się przenieść przyjmujący Maciej Krysiak.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments