34% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 18 • L 17
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSiatkarz BKS Visła nie zagra na igrzyskach. Słoweńcy odpadli w półfinale
9-01-2020_siatkówka, turniej kwalifikacyjny do IO_Max Schmelling Halle Berlin_półfinał Słowenia-Francja_ Toncek Stern - cev.eu-1
10.01.2020 | 10:31

Siatkarz BKS Visła nie zagra na igrzyskach. Słoweńcy odpadli w półfinale

Turniej kwalifikacyjny rozgrywany jest w Berlinie.

Na zdjęciu: Toncek Stern zdobył dla Słowenii 20 punktów. W półfinale skończył 18 z 38 ataków.

Słoweńcy nie wykorzystali dużej szansy i odpadli w półfinale rozgrywanego w Berlinie turnieju kwalifikacyjnego o awans na igrzyska olimpijskie.

Wicemistrzowie Europy wygrali pewnie zmagania grupowe, odnosząc trzy zwycięstwa. W półfinale turnieju w Berlinie, Słoweńcy mieli ogromną szansę, aby wyeliminować Francuzów. Trójkolorowi w Berlinie nie zachwycali swoją grą, a w ostatnim meczu grupowym ulegli Niderlandom 2:3.

Podopieczni Alberto Giulianiego znakomicie rozpoczęli pojedynek, wygrywając dwa pierwsze sety 25:13 i 25:22. Podrażnieni Francuzi rozstrzygnęli trzy kolejne partie na swoją korzyść. Ich siłą był zwłaszcza blok (15 punktów tym elementem gry przy 9 Słoweńców) oraz zagrywka (12:4).

Toncek Stern rozpoczął mecz w wyjściowej szóstce, grał przez cztery sety. Zdobył 20 punktów, grając na 58% skuteczności w ataku (18/31, 3 błędy, 5 razy zablokowany), jeden punkt zdobył blokiem i jeden zagrywką (trzy serwisy popsuł). W tie-breaku zastąpił go Mitja Gasparini.

Francuzi w piątkowym finale zagrają z Niemcami, którzy w drugim czwartkowym półfinale ograli Bułgarów 3:1.