Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSiatkarze BKS Visła chcą wrócić do PlusLigi. Sezon na jej zapleczu rozpoczną w połowie września
7-03-2020_ siatkówka, PlusLiga_ BKS Visła Bydgoszcz - Ślepsk Malow Suwałki - SF (17)
11.05.2020 | 20:24

Siatkarze BKS Visła chcą wrócić do PlusLigi. Sezon na jej zapleczu rozpoczną w połowie września

W poniedziałek odbyła się wideokonferencja prezesów klubów I ligi i Polskiej Ligi Siatkówki.

Na zdjęciu: Ostatni mecz, bydgoscy siatkarze rozegrali 7 marca. Wówczas - jeszcze w rozgrywkach PlusLigi pokonali 3:0 Ślepsk Malow Suwałki. Teraz chcą jak najszybciej powrócić do grona najlepszych drużyn w kraju.

Fot. Szymon Fiałkowski

23 września rozpocznie się nowy sezon w siatkarskiej Tauron I Lidze – taką decyzję podjęto podczas poniedziałkowej (11 maja) wideokonferencji prezesów klubów zaplecza PlusLigi i szefostwa Polskiej Ligi Siatkówki.

– Pytaliśmy wszystkich szefów naszych klubów, w jakiej sytuacji znajdują się w związku z pandemią koronawirusa, jak wygląda przyszłość drużyn – mówi prezes Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny w komunikacie, jaki włodarze PLS wystosowali po zakończeniu konferencji. – Okazało się, że większość z nich oczywiście odczuwa w jakimś stopniu skutki ekonomiczne pandemii, lecz wszyscy zadeklarowali chęć startu w rozgrywkach – dodaje.

I to właśnie ta deklaracja złożona przez przedstawicieli klubów Tauron Ligi miała kluczowe znaczenie do tego, by móc planować sezon 2020/2021. Najważniejszą datą w kalendarzu jest 23 września – to właśnie wtedy rozpocznie się sezon w rozgrywkach zaplecza PlusLigi. Mecze transmitowane będą – podobnie jak w poprzednim sezonie – w stacji Polsat Sport (dzień później odbędzie się pierwsza transmisja). – Na ten moment plan zakłada zakończenie sezonu do 9 maja 2021 roku – słyszymy od przedstawicieli PLS. Najważniejsze założenie jest takie, by pojedynki ligowe przez cały sezon nie były rozgrywane w środku tygodnia. – W kalendarzu są zaplanowane tylko dwa terminy w środku tygodnia, pozostałe kolejki rozgrywane są w weekendy. To także małe zabezpieczenia na wypadek, gdyby z powodów od nas niezależnych trzeba było np. wstrzymać granie – przyznaje Zagumny.

Prezesi klubów dyskutowali także o pomysłach wprowadzenia nowych zapisów do regulaminu oraz uregulowania sytuacji, gdyby w przyszłości doszło do takiej sytuacji, jak w bieżącym sezonie – tj. zatrzymania lub przedwczesnego zakończenia rozgrywek. – Padł też pomysł uregulowania zasad spadku, w przypadku gdyby któraś z drużyn wycofała się z rozgrywek lub nie mogła przystąpić do kolejnego sezonu – informuje Polska Liga Siatkówki.

Kolejna wideokonferencja prezesów klubów Tauron I Ligi ma odbyć się w przyszłym miesiącu. Jak się dowiadujemy, podczas niego omawiane mają być m.in. kwestie związane ze wspólnymi działaniami marketingowymi oraz awanse drużyn z rozgrywek II ligi. – W tym momencie chętni do awansu do Tauron I Ligi są poddawani audytowi – informuje Paweł Zagumny. Audyt przeprowadza niezależna firma Deloitte. Władze ligi liczą na to, że jego wyniki będą znane niebawem, bowiem chcą najszybciej jak to tylko możliwe ustalić skład I ligi na przyszły sezon.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści