88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSiatkarze BKS Visły z brązowymi medalami I ligi. Na zakończenie sezonu wygrali we Wrocławiu
BKS Visła Bydgoszcz
09.05.2021 | 22:30

Na zdjęciu: Bydgoscy siatkarze ukończyli sezon Tauron I Ligi na trzecim miejscu.

Siatkarze BKS Visły Bydgoszcz wygrali z eWinner Gwardią Wrocław rywalizację o brązowe medale w rozgrywkach Tauron I Ligi.

Bydgoszczanie w poprzednim meczu nie dali szans Gwardii, pewnie wygrywając w trzech setach. W niedzielę (9 maja), we Wrocławiu zespół Marcina Ogonowskiego postawił kropkę nad i, jednakże wygrana na Dolnym Śląsku nie przyszło gościom łatwo. Tym bardziej, że szkoleniowiec BKS Visły nie mógł skorzystać także z drugiego z podstawowych środkowych, Janusza Gałązki.

Na pozycji środkowego, Gałązkę zastąpił Wojciech Kaźmierczak, z kolei drugim środkowym był Mateusz Kowalski, który od dłuższego czasu zastępuje kontuzjowanego Mariusza Marcyniaka. Bydgoski zespół źle wszedł w spotkanie, bo przegrywał na początku 0:6, ale szybko udało mu się doprowadzić do remisu, a potem zespół Visły wyszedł na cztery punkty prowadzenia (20:16). Dobrą zmianę dał na przyjęciu Kamil Kosiba, który zastąpił Czecha Jana Galabova. Visła pierwszego seta wygrał 25:22, a drugą partię w takim samym stosunku wygrali gospodarze, którzy zagrali skutecznie w ataku w drugiej części tej partii.

Kolejne dwa sety były równie zacięte, ale to bydgoszczanie rozstrzygnęli je na swoją korzyść. Świetnie wyglądała współpraca Masnego ze środkowymi – Kowalskim i zwłaszcza Kaźmierczakiem, który w całym meczu skończył siedem z dziewięciu ataków, a po meczu zasłużenie odebrał statuetkę dla najbardziej wartościowego zawodnika pojedynku.

Bydgoszczanie wygrali rywalizację o brąz 3:1.

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – IV MECZ O TRZECIE MIEJSCE – 9.05.2021 R.
EWINNER GWARDIA WROCŁAW – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 1:3 (22:25, 25:22, 23:25, 22:25)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 3:1 dla BKS Visły Bydgoszcz.

GWARDIA: Biernat 2, Menzel 17, Siwicki 5, Wierzbicki 21, Lubaczewski 3, Olczyk 8 oraz Mihułka (libero), Kołtowski (libero), Szymeczko, Gibek 9, Frąc.

BKS VISŁA: Masny, Galabov 8, Kowalski 5, Karpinskii 22, Łaba 9, Kaźmierczak 13 oraz Bonisławski (libero), Strzeżek, Kosiba 8.

Sędziowali: Grzegorz Skowroński, Grzegorz Kaczmarzyk.
Komisarz Tauron Ligi: Sebastian Michalak.
Kwalifikator Tauron Ligi: Ryszard Dietrich.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Wojciech Kaźmierczak (BKS Visła Bydgoszcz).