[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Siatkarze BKS Visły zaczynają sezon. Już dzisiaj pierwszy mecz ligowy

Dodano: 15.09.2022 | 08:43

Na zdjęciu: Jednym z nowych zawodników w drużynie z Bydgoszczy jest przyjmujący Maciej Krysiak (na zdjęciu w ataku).

Fot. Archiwum

Dzisiaj (15 września) wieczorem, siatkarze BKS Visły ProLine Bydgoszcz rozpoczynają sezon ligowy 2022/2023 w Tauron I Lidze. Dwa pierwsze mecze, bydgoski zespół rozegra we własnej hali.

Na inaugurację sezonu ligowego, drużyna prowadzona przez Michala Masnego podejmie Lechię Tomaszów Mazowiecki (15.09., 20:30), a tydzień później zmierzy się z BAS-em Białystok (24.09., 17:00 – oba mecze w Immobile Łuczniczce). Trener oraz zawodnik bydgoskiego klubu, środkowy Damian Radziwon podsumowali okres przygotowawczy podczas konferencji prasowej, która odbyła się w hali na Babiej Wsi.

Za zespołem sześć tygodni intensywnej pracy. – Ogólnie jestem zadowolony, chłopacy ciężko pracowali i przeszliśmy ten okres bez kontuzji – mówi Masny i dodaje, że w planach były dwa dodatkowe sparingi z Legią Warszawa, ale te nie odbyły się ze względu na kadrowe problemy zespołu ze stolicy. Wiadomo jednak, że między dwoma ligowymi meczami, bydgoski zespół rozegra we wtorek (20 września) sparing z występującym w PlusLidze Treflem Gdańsk. Jak okres przygotowawczy wyglądał z perspektywy zawodnika? – Okres był przepracowany ciężko i intensywnie, a teraz wchodzimy w najlepszy okres, jak chodzi o granie – opisuje środkowy Damian Radziwon.

Jaki cel sportowo stawia sobie zespół na sezon 2022/2023? – Mamy zupełnie nowy zespół, który poprowadzi nowy trener. Z czasem będziemy wyznaczać sobie poszczególne cele, głównym jest rozwój zespołu. Chcemy ten sezon przejść w zdrowiu, bo tego nam brakowało w dwóch poprzednich, nie stawiamy sobie żadnych wygórowanych celów na koniec sezonu – precyzuje prezes klubu Wojciech Jurkiewicz.

Bydgoski zespół mocno się zmienił kadrowo w porównaniu z poprzednim sezonem. W Bydgoszczy nie ma już m.in. czeskiego przyjmującego Jana Galabova, który przeszedł do ligi francuskiej, ale też z zespołem pożegnali się środkowi Mariusz Marcyniak i Mateusz Kowalski, rozgrywający Łukasz Sternik oraz atakujący Łukasz Owczarz. W tym sezonie, grą drużyny na rozegraniu kierować będą Kanadyjczyk Max Elgert oraz Michał Szczechowicz, a za przyjęcie zagrywki mają odpowiadać Maciej Krysiak i Piotr Śliwka, choć tego drugiego w pierwszych meczach sezonu zabraknie, bo będzie przebywał z kadrą U-20 na mistrzostwach Europy.

Siatkarze BKS Visły zaczynają sezon. Już dzisiaj pierwszy mecz ligowy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments