65% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 7
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSiatkarze nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki. BKS Visła pokonał Gwardię Wrocław
03.02.2021 | 20:37

Siatkarze nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki. BKS Visła pokonał Gwardię Wrocław

Na zdjęciu: Bydgoscy siatkarze w meczu we Wrocławiu dziesięć razy skutecznie blokowali ataki przeciwników.

Siatkarze BKS Visły Bydgoszcz mają patent na zwycięstwa z faworytami. W trzech setach pokonali w Bielsku-Białej miejscowy BBTS, dzisiaj w takim samym stosunku wygrali we Wrocławiu z eWinner Gwardią.

Wygrana jest tym cenniejsza, że bydgoszczanie mają tylko punkt straty do drugiego BBTS-u (dzisiaj pauzował) oraz trzy do prowadzącej LUK Politechniki Lublin, która z kolei niespodziewanie przegrała na wyjeździe po tie-breaku z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Bydgoski zespół udał się do Wrocławia, gdzie zmierzył się z jednym z faworytów do awansu do PlusLigi. Gwardia w ostatnich dniach pochwaliła się pozyskaniem amerykańskiego środkowego Jeffrey’a Menzela (znany z występów m.in. w Espadonie Szczecin), a do sztabu szkoleniowego dołączył także Mark Lebedew, który pełni funkcję koordynatora w klubie. Wspomniany już Menzel był dzisiaj w składzie, ale trener Krzysztof Janczak nie wpuścił go na parkiet. W drużynie BKS Visły doszło natomiast do jednej zmiany w szóstce – na pozycji przyjmującego Czecha Jana Galabova zastąpił Kamil Kosiba.

Siłą bydgoskiego zespołu w środowym spotkaniu była zagrywka. Już w pierwszej akcji punkt z zagrywki zdobył Łaba, a w dalszej części seta serią trudnych serwisów popisał się Kosiba. Wówczas już BKS Visła miał cztery punkty przewagi (15:11), a potem bydgoski zespół kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie. W ataku nie mylili się tak Łaba, jak i Jewgienij Karpinskii. Podobnie było w drugim secie, a obie te partie bydgoszczanie wygrali wyraźnie – odpowiednio do 16 i 18. Wrocławianie walkę podjęli jedynie w początkowej fazie trzeciego seta. Bydgoski zespół przewagę wypracował sobie w końcówce partii i ostatecznie wygrał ją do 21.

Czasu na odpoczynek BKS Visła nie ma zbyt wiele, bo już w najbliższą sobotę (6.02), drużyna Marcina Ogonowskiego zagra we własnej hali z Olimpią Sulęcin (17:00, hala Immobile Łuczniczka – mecz bez udziału publiczności).

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 21 KOLEJKA – 3.02.2021 R.
EWINNER GWARDIA WROCŁAW – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 0:3 (16:25, 18:25, 21:25)

EWINNER GWARDIA: Biernat 1, Nowik 4, Olczyk 3, Wierzbicki 6, Siwicki 1, Gibek 2 oraz Mihułka (libero), Frąc 5, Matula, Lubaczewski 8.

BKS VISŁA: Masny 1, Łaba 14, Gałązka 6, Karpinskii 15, Kosiba 10, Marcyniak 8 oraz Bonisławski (libero).

Sędziowali: Anna Niedbał, Marcin Myszkowski.
Komisarz Tauron Ligi: Edward Superlak.
Kwalifikator Tauron Ligi: Grzegorz Jacyna.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Michał Masny (BKS Visła Bydgoszcz).