[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Siatkarze wystartowali z przygotowaniami. BKS Visła ProLine rozpoczął treningi przed sezonem

Dodano: 01.08.2022 | 21:08

Na zdjęciu: Siatkarze BKS Visły ProLine Bydgoszcz rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu ligowego.

Fot.

Siatkarze BKS Visły ProLine Bydgoszcz rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu Tauron I Ligi. Pod koniec miesiąca, zespół zagra w pierwszym przedsezonowym turnieju, który zostanie rozegrany w Immobile Łuczniczce.

Do dyspozycji Michala Masnego byli niemal wszyscy zawodnicy. Niemal, bo na zgrupowaniu kadry kanadyjskiej przygotowującej się do turnieju o puchar panamerykański przebywa rozgrywający Max Elgert i on do Bydgoszczy – jak zapowiadał trener zespołu – ma pojawić się w połowie miesiąca, a przyjmujący Piotr Śliwka jest na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji siatkarskiej. Podczas inauguracyjnych zajęć, z pierwszą drużyną trenowało kilku graczy z drużyn młodzieżowej.

Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego treningu, Masny oraz prezes siatkarskiego klubu Wojciech Jurkiewicz spotkali się z dziennikarzami w sali konferencyjnej Immobile Łuczniczki, gdzie mówili o planach zespołu na nadchodzący sezon. – Mieliśmy trochę pracy, aby zbudować nowy skład. Jest on oparty o możliwości klubu, co do budżetu – nie ukrywa szkoleniowiec i podkreśla, że z tego składu jest zadowolony. – Myślę, że ten zespół jest dobrze dobrany. Graczy, których sobie wypatrzyłem, udało się zakontraktować – mówi. Do zmian doszło na dwóch pozycjach: rozegraniu i przyjęciu. Na tej drugiej pozycji grać będą pozyskani z Olimpii Sulęcin Maciej Krysiak i SMS-u PZPS Spała Piotr Śliwka. Kreować grą zespołu mają wspomniany już Elgert oraz Michał Szczechowicz. O Elgercie, Masny mówi tak: – Ma predyspozycje, by być dobrym rozgrywającym, trzeba będzie z nim popracować, jak z każdym młodym graczem. Szkoleniowiec zapowiada, że wszyscy gracze będą dostawali swoje szanse gry podczas gier kontrolnych. – Będziemy starali się, aby nasza gra dobrze wyglądała. Jednym z moich głównych celów jest to, by ci zawodnicy na koniec sezonu byli lepszymi zawodnikami, niż na początku. Najważniejszym celem będzie progres, jeśli każdy z zawodników go zrobi, to wyniki przyjdą – deklaruje Michal Masny.

Prezes Jurkiewicz podkreśla z kolei, że to kolejny etap drogi rozwoju klubu i drużyny. – Jesteśmy cały czas na etapie stabilizowania sytuacji i ciągle walczymy o to, aby klub ustabilizował swoją sytuację, rozwijał się krok po kroku i dzisiaj jest nowy etap w realizacji tych działań – mówi Jurkiewicz. Jak podkreśla, prace przy budowie składu na nowy sezon przebiegały dobrze. – Życzyłbym sobie, żeby ta współpraca w dalszej części sezonu przebiegała równie sprawnie – dodaje. Ma nadzieję, że z każdym treningiem i meczem zespół będzie się rozwijał i cieszył kibiców dobrą grą.

Plan przygotowań do sezonu

Bydgoscy siatkarze do rozgrywek ligowych przygotowywać się będą na własnych obiektach. Już wiadomo, że zespół będzie miał każdego dnia dwa treningi, a pierwsze dni będą poświęcone m.in. zajęciom na siłowni. 25 i 26 sierpnia, zespół zaprezentuje się własnym kibicom podczas towarzyskiego turnieju, w którym zagrają także dwaj inni pierwszoligowcy: Mickiewicz Kluczbork i Gwardia Wrocław oraz występujący w Bundeslidze niemiecki Netzhoppers KW. W niedzielę, 27 sierpnia na Wyspie Młyńskiej zaplanowano imprezę „Bydgoska Wyspa Siatkówki”, która zostanie zorganizowana przez oba bydgoskie kluby: BKS Visłę ProLine i występujący w Tauron Lidze Pałac oraz ratusz.

Tydzień później, BKS Visłę ProLine czeka udział w innym przedsezonowym turnieju. 2 i 3 września, bydgoszczanie zagrają we Wrześni, gdzie wystąpią także miejscowy Krispol, a także wspomniany już Mickiewicz i Chrobry Głogów. Jeszcze przed ligą, zespół chce rozegrać mecz sparingowy, który miałby się odbyć 7 lub 8 września. – Chciałbym zagrać z drużyną z PlusLigi, ale zobaczymy jeszcze, czy będzie to możliwe, bo zespoły z elity mają swój cykl przygotowań – zaznacza trener i dodaje, że jeśli taki sparing nie doszedłby do skutku, wówczas przygotowania odbywać się będą w wewnętrznym gronie.

Start nowego sezonu Tauron I Ligi zaplanowano na weekend 16-18 września. Szczegółowy terminarz rozgrywek zostanie dopiero opublikowany przez Polską Ligę Siatkówki. Jak się dowiadujemy, pierwszym rywalem w Immobile Łuczniczce ma być Lechia Tomaszów Mazowiecki. Dokładne terminy poszczególnych kolejek mają być dopiero ustalane. Wiadomo też, że w pierwszych meczach zabraknie Piotra Śliwki, który z reprezentacją Polski grać będzie na mistrzostwach Europy U-20. Masny już zapowiada, że żadnego przekładania spotkań z tego powodu nie będzie.

Siatkarze wystartowali z przygotowaniami. BKS Visła ProLine rozpoczął treningi przed sezonem
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments