78% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -12 • L -16
-11C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSiatkarze z kolejną wygraną. BKS Visła pokonał rywala z Białegostoku
24-11-2020_siatkówka_Tauron I Liga Siatkarzy_BKS Visła Bydgoszcz - eWinner Gwardia Wrocław - SF (15)
05.12.2020 | 21:08

Siatkarze z kolejną wygraną. BKS Visła pokonał rywala z Białegostoku

W Tauron I Lidze Siatkarzy rozegrano jedenastą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Bydgoscy siatkarze wygrali z BAS Białystok.

Siatkarze BKS Visły Bydgoszcz odnieśli kolejne zwycięstwo w Tauron I Lidze. W starciu z BAS Białystok sięgnęli po komplet punktów.

Zespół Marcina Ogonowskiego był zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. Nic też dziwnego, że mając w zanadrzu w czwartek pierwszy mecz finału Pucharu Tauron I Ligi (rywalizacja w Pucharze Polski) z BBTS-em Bielsko-Biała, szkoleniowiec bydgoskiego zespołu dał szansę gry zmiennikom. I tak, na rozegraniu mecz rozpoczął Piotr Lipiński, na przyjęciu zagrali Patryk Łaba i Kamil Kosiba, w ataku Patryka Strzeżka zastąpił Jewgienij Karpinskii, a na środku wystąpili Mateusz Kowalski z Wojciechem Kaźmierczakiem.

Gospodarze w dwóch pierwszych setach kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Pierwszą partię bydgoski zespół wygrał do 18, a drugą do 22, choć już w niej rywale stawiali opór. Białostocczanie do gry wrócili w trzecim secie, którego rozstrzygnęli na swoją korzyść. Niezłą zmianę w zespole gości dał atakujący Artsiom Kudrashou, który zdobył 11 punktów, a w ataku zanotował niezłą skuteczność (55%). Trener Ogonowski wprowadził na parkiet Masnego i Strzeżka, a podrażnieni porażką w trzecim secie bydgoszczanie w ostatnim secie od samego początku wysoko prowadzili (8:3, 16:8, 21:15) i pewnie wygrali 25:19, a całe spotkanie 3:1.

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 11 KOLEJKA – 5.12.2020 R.
BKS VISŁA BYDGOSZCZ – BAS BIAŁYSTOK 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 25:19)

BKS VISŁA: Lipiński 2, Kosiba 18, Kaźmierczak 9, Karpinskii 13, Łaba 8, Kowalski 10 oraz Bonisławski (libero), Masny, Strzeżek 6.

BAS: Witkoś, Lesiuk 6, Bączek 10, Wnuk 9, Laskowski 8, Stanisławajtys 5 oraz Podborączyński (libero), Ostaszewski (libero), Kacperkiewicz 9, Jankiewicz 2, Tokajuk 6, Kudrashou 11, Abramowicz.

Sędziowali: Krzysztof Kapusta, Joanna Radecka.
Komisarz Tauron Ligi: Monika Gorszyniecka.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Kamil Kosiba (BKS Visła Bydgoszcz).