Porażka bydgoskich siatkarek. Pałac przegrał ostatni ligowy mecz w tym roku we własnej hali

Dodano: 11.12.2021 | 09:33

Na zdjęciu: Patrycja Polak-Balmas atakowała w meczu z Radomką 41 razy. Skończyła 11 ataków i pojedynek zakończyła z niespełna 30% skutecznością.

Porażką zakończył się ostatni ligowy mecz w 2021 roku we własnej hali siatkarek Polskich Przetworów Pałacu. Bydgoszczanki uległy w pojedynku dwunastej kolejki E.Leclerc Moya Radomce Radom 1:3.

Bydgoski zespół może żałować zwłaszcza końcówki pierwszego seta. Pałac prowadził w nim różnicą dwóch punktów (23:21), ale w samej końcówce to przyjezdne zdobyły cztery punkty z rzędu i wygrały partię 25:23. Przyjezdne w drugiej partii szybko zdobyły siedem punktów z rzędu (7:0) i partię pewnie wygrały do 15.

Trener Alessandro Lodi zdecydował się – podobnie, jak w meczu z Energą MKS-em Kalisz – na zmianę rozgrywającej. Paulinę Bałdygę zastąpiła Magdalena Mazurek. Bydgoszczanki trzeciego seta wygrały przekonująco – 25:13, ale w czwartym secie radomianki postawiły kropkę nad i, pozwalając bydgoskim zawodniczkom na zdobycie szesnastu punktów.

Pałac ostatni ligowy mecz w tym roku rozegra za tydzień (18 grudnia, 19:00) na wyjeździe z Legionovią. Warto przypomnieć, że w styczniu Pałac z Radomką zmierzą się ponownie – tym razem w pojedynku Pucharu Polski.

SIATKÓWKA – TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2021/2022 – 12 KOLEJKA – 10.12.2021 R.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ – E.LECLERC MOYA RADOMKA RADOM 1:3  (23:25, 15:25, 25:13, 16:25)

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC: Bałdyga 1, Szperlak 10, Różyńska 7, Polak-Balmas 12, Cassemiro 14, Hage 8 oraz Saad (libero), Mazurek 1, Kobus, Szczepańska-Pogoda 3.

E.LECLERC MOYA RADOMKA: Skorupa 6, A. Wójcik 5, Aelbrecht 8, Zaroślińska-Król 15, Lazić 10, Efimienko-Młotkowska 9 oraz Witkowska (libero), Biała (libero), Szczepańska.

Sędziowali: Marcin Rek, Krzysztof Wojtunik.
Komisarz Tauron Ligi: Maciej Kwiatkowski.