Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 3 • L 1
3C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
0C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSieć gazowa powstanie na Opławcu. Osiągnięto porozumienie
gaz ziemny
27.02.2018 | 13:38

Sieć gazowa powstanie na Opławcu. Osiągnięto porozumienie

Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Na zdjęciu: Liczba przyłączy gazowych w Bydgoszczy przekroczyła 72 tysiące.

Fot. Archiwum

Jeszcze w tym roku Pomorska Spółka Gazownictwa ma rozpocząć szereg prac budowlanych. Na osiedlu Opławiec powstanie sieć gazowa.

Negocjacje dotyczące zasad budowy sieci gazowej na osiedlu zakończyły się porozumieniem. Budowa ma być prowadzona w pasie drogowym. Spotkanie zostało zainicjowane przez prezydenta miasta, a wzięli w nim udział także przedstawiciele inwestora – Pomorskiej Spółki Gazownictwa, przedsiębiorcy z Opławca i poseł Michał Stasiński, do którego w tej sprawie zwracali się mieszkańcy.

Jak informują miejscy urzędnicy, kluczowe znaczenie będzie miała ul. Opławiec, pełniąca funkcję zbiorczą. Tam poruszają się również autobusy komunikacji miejskiej. W miejscach prowadzonych prac, ulic będzie odbudowywana. Wykonawca prac udzielił pięcioletniej gwarancji na zrealizowane roboty. Uzgodniono też skoordynowanie prac na ul. Sanatoryjnej, która zostanie również utwardzona. Ulica jest przewidziana do przebudowy w oparciu o Wieloletni Program Przebudowy Ulic Gruntowych.

Inwestor zgodził się na wynegocjowane rozwiązanie i zadeklarował jeszcze w tym roku rozpoczęcie prac budowlanych. Umożliwi to kolejnym właścicielom nieruchomości podłączenie nieruchomości do sieci gazowej. W Bydgoszczy ułożonych jest blisko 5 tys. kilometrów sieci, a liczba przyłączy gazowych przekroczyła 72 tysiące.

Dzięki tej inwestycji w Opławcu znacznie uda się ograniczyć tak zwaną niską emisję, która wpływa na pogarszanie się jakości powietrza – informuje ratusz. Miasto od wielu lat dofinansowuje również wymianę pieców węglowych na ekologiczne urządzenia grzewcze, do których zaliczany jest między innymi gaz. Na ten cel Bydgoszcz w ostatniej dekadzie wydała ponad 4 mln zł, co pozwoliło zlikwidować ponad 2100 przestarzałych pieców.


Powiązane treści