72% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 19 • L 17
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSiedem dni mundialu za nami. Kolejne starty bydgoskich lekkoatletów w Dausze
Marcin_Lewandowski_DME_Bydgoszcz_2019_SG
04.10.2019 | 06:09

Siedem dni mundialu za nami. Kolejne starty bydgoskich lekkoatletów w Dausze

Lekkoatletyczny mundial rozgrywany jest w stolicy Kataru, Dausze.

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski zajął piąte miejsce w swoim biegu kwalifikacyjnym na 1500 metrów.

Dwóch bydgoskich lekkoatletów wystąpiło na bieżni w Dausze podczas siódmego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata.

Szanse na zdobycie medalu wiążemy z Marcinem Lewandowskim. Biegacz Zawiszy w swoim biegu kwalifikacyjnym na 1500 metrów zajął piąte miejsce, uzyskując czas 3:37.75, co dało mu awans do biegu półfinałowego, który zostanie rozegrany w piątek podczas sesji wieczornej (początek biegu z udziałem Lewandowskiego o 19:40). – Tam będzie walka na noże. Każdy będzie gryzł trawę, żeby wejść do finału – opisywał Lewandowski w wypowiedzi, którą cytuje strona Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Jak z perspektywy zawodnika Zawiszy wyglądał bieg kwalifikacyjny? – Taktyka była idealna, taka jak założyliśmy. Jestem na takim poziomie, że mogę sobie pozwolić na bieganie z tyłu – opisywał Lewandowski (za pzla.pl).

Na bardzo wysokim poziomie stał finał biegu na 400 metrów pań, a w nim zobaczyliśmy Igę Baumgart-Witan oraz Justynę Święty-Ersetic. Po złoto sięgnęła reprezentantka Bahrajnu Salwa Eid Nasser, a jej wynik – 48.14 sek., to trzeci najlepszy wynik w historii światowej lekkiej atletyki. Podium uzupełniły reprezentantki Bahamów Shaunae Miller-Uibo (48.37) i Jamajka Shericka Jakcson (49.47). Święty-Ersetic finiszowała siódma – 50.95 sek., a Baumgart-Witan była ósma – 51.29 sek. Bydgoszczanka wcześniej biegła też w finale składu sztafety mieszanej 4×400 m, w której Polacy zajęli piąte miejsce.