Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 10km/h NW
H 2 • L 0
0C
Sob
-0C
Nd
0C
Pon
2C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSilny wiatr powalił rusztowanie przy biurowcu na Okolu! Dwie osoby zostały ranne
19.12.2021 | 17:29

Silny wiatr powalił rusztowanie przy biurowcu na Okolu! Dwie osoby zostały ranne

Na zdjęciu: Do niebezpiecznego zdarzenia na Okolu doszło w niedzielne popołudnie. Sami strażacy przekonują, że poszkodowani mieli szczęście w nieszczęściu.

Fot. Andrzej Rembowski / Pixabay

Dwie osoby zostały ranne wskutek przechylenia się w niedzielne popołudnie rusztowania przylegającego do budynku przy ulicy Kraszewskiego 1. Strażacy mówią, że poszkodowani mieli wiele szczęścia, bo konstrukcja częściowo oparła się o rosnące w pobliżu drzewo.

Bydgoscy strażacy zostali zaalarmowani o powalonym rusztowaniu o godzinie 14:20. – Przewróciło się ono pod wpływem silnego naporu wiatru. Wszystko wskazuje na to, że było niezakotwiczone – wyjaśnia w rozmowie z nami dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy.

W momencie zdarzenia w pobliżu rusztowania przechodziły akurat dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Oboje odnieśli obrażenia. Kobieta – dłoni, mężczyzna – barku. Jak dowiedzieliśmy się od dyżurnego bydgoskiej straży pożarnej, zostali oni najpierw opatrzeni przez ratowników medycznych, a następnie przetransportowani do szpitala na dalszą obserwację.

Sami strażacy mówią, że poszkodowani i tak mogą mówić o ogromnym szczęściu. Część rusztowania runęła bowiem na chodnik, a druga część oparła się o rosnące przy biurowcu na Kraszewskiego drzewo. – Gdyby nie to konsekwencje mogłyby być poważniejsze – słyszymy od strażaków.

Na miejscu pracował jeden zastęp strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści