Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 8 • L 6
7C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSkąd te korki na Moniuszki i do kiedy? [ZDJĘCIA]
Moniuszki_prace drogowe_SG (9) (Copy)
18.06.2018 | 13:12

Skąd te korki na Moniuszki i do kiedy? [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: W tym miejscu, zwłaszcza w godzinach szczytu, tworzą się potężne korki.

Fot. Stanisław Gazda

Budowa przyłącza wodociągowego kanalizacji sanitarnej i deszczowej  do posesji  przy ul Moniuszki 16 i spowodowane prowadzonymi pracami lokalne zwężenia jezdni, już od dziesięciu dni powoduje potężne korki i spowolnienie ruchu w centrum miasta.

Dotkliwość prac szczególnie daje się we znaki w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, ale w ciągu dnia ustawiona na czas budowy przyłącza tymczasowa sygnalizacja świetlna sprawia, że włączenie się do ruchu zarówno dla jadących od strony Trasy Uniwersyteckiej, jak też ul. Księdza Ludwika Sieńki, jest nie lada wyzwaniem, które wiąże się z odstaniem wielu minut w sporym korku.

Prace przy budynku wielorodzinnym przy ul. Moniuszki rozpoczęły się 7 czerwca i, jak informuje ZDMiKP w Bydgoszczy, potrwają do 30 czerwca.

Nam udało się dzisiaj skontaktować z przedstawicielem głównego wykonawcy prac – Firmy Handlowej Galczewski – który poinformował, iż prace prowadzone są zarówno w dzień, jak i w nocy, by jak najszybciej zakończyć uciążliwość związaną z przejazdem tą ważną arterią. Otrzymaliśmy zapewnienie, że jeszcze w tym tygodniu zostanie zasypany wykop i będzie położony asfalt.

Jest więc szansa, że swobodny ruch uda się przywrócić nieco szybciej.

 


Powiązane treści