Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKISkąd wziąć pieniądze na rozpoczęcie działalności w Bydgoszczy
10.11.2020 | 15:19

Skąd wziąć pieniądze na rozpoczęcie działalności w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Nawet najlepszego pomysłu nie da się wcielić w życie, nie dysponując wymaganymi pieniędzmi.

Fot. mat. autora

Brak kapitału na start to jeden z największych problemów, które utrudniają wejście na rynek. Nawet najlepszego pomysłu nie da się wcielić w życie, nie dysponując wymaganymi pieniędzmi. Na szczęście nie trzeba ich posiadać w gotówce, ponieważ można je pozyskać na kilka sposobów, aby następnie móc zainwestować w swoją działalność. Przeczytaj i sprawdź, gdzie i jak szukać wsparcia w Bydgoszczy.

Fundusz unijne
W ramach budżetu Unii Europejskiej rozdysponowywane są środki na programy finansujące różne inicjatywy, w tym także biznesowe. Założenia programów różnią się w zależności od priorytetów inwestycyjnych w danym okresie, a ich liczba jest duża, dlatego nie da się wskazać jednego, konkretnego, z którego warto korzystać. Aby dowiedzieć się więcej na temat wsparcia oferowanego dla osób rozpoczynających działalność, należy skontaktować się z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Bydgoszczy zlokalizowanym przy ul. Jagiellońskiej 9. Można również nawiązać współpracę z jedną z firm zajmujących się doradztwem i pośrednictwem w pozyskiwaniu funduszy unijnych dla przedsiębiorstw.

Powiatowy Urząd Pracy
Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy przy ul. Toruńskiej 147 prowadzi nabór do programu dla osób bezrobotnych, które chcą otworzyć działalność gospodarczą. W ramach dofinansowania można otrzymać do 25 tys. zł wsparcia o bezzwrotnym charakterze pod warunkiem nieprzerwanego prowadzenia działalności przez co najmniej 12 miesięcy po przekazaniu środków. Pomoc przeznaczona jest wyłącznie dla osób ze statusem bezrobotnych.

Formularz wniosku jest dostępny na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy. Obejmuje on wiele informacji dotyczących specyfiki oraz przewidywanych kosztów i przychodów działalności, jak również samego wnioskodawcy. Poza wnioskiem w zgłoszeniu należy dołączyć inne dokumenty, jak np. plany przychodów i przepływu gotówki czy różnego rodzaju oświadczenia i klauzule.

Kredyt
Finansowaniem działalności biznesowej zajmują się także banki. Wybór produktów dla przedsiębiorców jest szeroki, ponieważ zaciągnąć można standardowy kredyt gotówkowy na dowolny cel, kredyt inwestycyjny i kredyt obrotowy. Różnica polega na tym, że kredyt gotówkowy jest dostępny dla każdego i nie wymaga formalnego zarejestrowania działalności gospodarczej, podczas gdy kredyty inwestycyjne i obrotowe są przeznaczone wyłącznie dla już istniejących firm. Ile będzie kosztowała bankowa pożyczka? Otwórz internetowy kalkulator kredytów firmowych i dowiedz się już teraz.

„Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” – program BKG
W ramach finansowanego z Funduszu Pracy programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” oferowane są bardzo atrakcyjnie oprocentowane pożyczki do kwoty 100 tys. zł, z których mogą skorzystać osoby rozpoczynające działalność gospodarczą. Nie ma warunków wiekowych, a beneficjantem mogą być zarówno bezrobotni, jak i pracownicy oraz przedsiębiorcy. Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na jego stronie internetowej i w oddziale Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości przy ul. Gotowskiego 6 w Bydgoszczy.

Pożyczka hipoteczna
Posiadając nieruchomość, na której nie ciąży hipoteka, możesz skorzystać z atrakcyjnie oprocentowanej pożyczki hipotecznej oferowanej przez banki. Pozyskane z niej środki można przeznaczyć na dowolny cel, a jej zabezpieczeniem jest nieruchomość, na której z tego tytułu może zostać ustanowiona hipoteka. Pamiętaj, że pożyczka hipoteczna to coś innego niż kredyt na zakup, budowę czy remont nieruchomości. Jeżeli interesuje Cię ten produkt, sprawdź kalkulator rat kredytu hipotecznego i znajdź najlepszą na rynku ofertę.


Podobne wpisy

Powiązane treści