Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSE
H 22 • L 21
16C
Sr
14C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSkład żużlowej Polonii krystalizuje się. Kolejni zawodnicy z kontraktami
Żużel_Polonia-Krosno_SG (18)
02.11.2018 | 17:08

Skład żużlowej Polonii krystalizuje się. Kolejni zawodnicy z kontraktami

O kontraktach poinformował klub z ul. Sportowej 2.

Na zdjęciu: Damian Adamczak (kask czerwony) to kolejny zawodnik, który przedłużył kontrakt z żużlową Polonią.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Krystalizuje się skład żużlowej Polonii na sezon 2019 rozgrywek Polskiej Ligi Żużlowej (II ligi). Dzisiaj, klub z ul. Sportowej poinformował o trzech kolejnych zawodnikach z ważnymi kontraktami.

Przypomnijmy, że od wczoraj kluby PGE Ekstraligi, Nice I Ligi Żużlowej i Polskiej Ligi Żużlowej (II ligi) mogą oficjalnie dokonywać transferów. 1 listopada otwarte zostało okienko transferowe.

Co słychać w Polonii? Żużlowy klub dzisiaj przekazał nazwiska trzech kolejnych żużlowców, którzy przedłużyli swoje kontrakty z zespołem. Są nimi dwaj krajowi seniorzy: Mikołaj Curyło i Damian Adamczak oraz Czech Ondrej Smetana. Curyło i Adamczak mają ważne umowy do końca października 2019 r., zaś Smetana – do 31.10.2020 roku. Wczoraj podano, że ważne umowy z Polonią mają Słoweniec Matic Ivacic, Niemiec Valentin Grobauer oraz dwaj młodzieżowcy: Tomasz Orwat i Mateusz Jagła.

Co dalej? Nowy prezes klubu Jerzy Kanclerz nie ukrywa, że chce pozyskać do zespołu trzech nowych zawodników. Mowa o dwóch seniorach i jednym młodzieżowcu. Chęć dalszych startów z gryfem na plastronie wyrazili liderzy zespołu w minionym sezonie, tj. Duńczyk Rene Bach i Francuz Dimitri Berge.


Powiązane treści