Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 3 • L 3
9C
Sob
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSkład żużlowej Polonii krystalizuje się. Kolejni zawodnicy z kontraktami
Żużel_Polonia-Krosno_SG (18)
02.11.2018 | 17:08

Skład żużlowej Polonii krystalizuje się. Kolejni zawodnicy z kontraktami

O kontraktach poinformował klub z ul. Sportowej 2.

Na zdjęciu: Damian Adamczak (kask czerwony) to kolejny zawodnik, który przedłużył kontrakt z żużlową Polonią.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Krystalizuje się skład żużlowej Polonii na sezon 2019 rozgrywek Polskiej Ligi Żużlowej (II ligi). Dzisiaj, klub z ul. Sportowej poinformował o trzech kolejnych zawodnikach z ważnymi kontraktami.

Przypomnijmy, że od wczoraj kluby PGE Ekstraligi, Nice I Ligi Żużlowej i Polskiej Ligi Żużlowej (II ligi) mogą oficjalnie dokonywać transferów. 1 listopada otwarte zostało okienko transferowe.

Co słychać w Polonii? Żużlowy klub dzisiaj przekazał nazwiska trzech kolejnych żużlowców, którzy przedłużyli swoje kontrakty z zespołem. Są nimi dwaj krajowi seniorzy: Mikołaj Curyło i Damian Adamczak oraz Czech Ondrej Smetana. Curyło i Adamczak mają ważne umowy do końca października 2019 r., zaś Smetana – do 31.10.2020 roku. Wczoraj podano, że ważne umowy z Polonią mają Słoweniec Matic Ivacic, Niemiec Valentin Grobauer oraz dwaj młodzieżowcy: Tomasz Orwat i Mateusz Jagła.

Co dalej? Nowy prezes klubu Jerzy Kanclerz nie ukrywa, że chce pozyskać do zespołu trzech nowych zawodników. Mowa o dwóch seniorach i jednym młodzieżowcu. Chęć dalszych startów z gryfem na plastronie wyrazili liderzy zespołu w minionym sezonie, tj. Duńczyk Rene Bach i Francuz Dimitri Berge.


Powiązane treści