Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaNa sygnaleSkładowisko nielegalnych papierosów pod Bydgoszczą. Towar był warty kilkadziesiąt tysięcy złotych
04.11.2020 | 10:34

Składowisko nielegalnych papierosów pod Bydgoszczą. Towar był warty kilkadziesiąt tysięcy złotych

Na zdjęciu: Funkcjonariusze KAS przechwycili kilkadziesiąt tysięcy sztuk nielegalnych papierosów.

Fot. mat. prasowe KAS

Obywatel Armenii był w posiadaniu kilkudziesięciu tysięcy sztuk wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda była przechowywana w podbydgoskim Cielu.

Najpierw funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili 10 tysięcy sztuk wyrobów tytoniowych w samochodzie osobowym. – W związku z tym, że właściciel pojazdu był już znany mundurowym z wcześniejszej działalności o podobnym, przestępczym charakterze, funkcjonariusze KAS podjęli decyzję o przeszukaniu zamieszkanej przez obcokrajowca posesji – wyjaśnia Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy.

W jednym z pomieszczeń na kontrolowanej posesji mundurowi znaleźli kartony wypełnione kolejnymi paczkami nielegalnych wyrobów. Łącznie w mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili 63 tys. sztuk papierosów różnych marek bez banderoli. – Gdyby zajęta przez KAS kontrabanda została wprowadzona do obrotu, Skarb Państwa straciłby co najmniej 82 tys. złotych z tytułu niezapłaconych podatków – podsumowuje Stróżyński.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści