Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 15 • L 14
17C
Sr
15C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSkok o tyczce w centrum handlowym. Niecodzienne zawody w Zielonych Arkadach
19.02.2019 | 12:30

Skok o tyczce w centrum handlowym. Niecodzienne zawody w Zielonych Arkadach

Na zdjęciu: Zielone Arkady staną się areną zmagań tyczkarzy.

Fot. mat. prasowe

Na placu eventowym w centrum handlowym Zielone Arkady odbędzie się konkurs skoku o tyczce. Przygotowano także wiele innych atrakcji.

Galeria mieszcząca się przy ul. Wojska Polskiego przyzwyczaja klientów do nieszablonowych atrakcji. W ferie było to lodowisko, a teraz odwiedzający centrum będą mogli przyglądać się zmaganiom tyczkarzy, a także samemu sprawdzić się w konkurencjach sportowych. – Poprzez organizację zawodów chcemy przede wszystkim zachęcić mieszkańców Bydgoszczy i okolic do aktywnego trybu życia. Kto wie, może podczas wydarzenia zostanie odkryty nowy talent na miarę Pawła Wojciechowskiego? – mówi Ewa Krassowska, dyrektor Zielonych Arkad.

Pierwszego dnia, w sobotę, 23 lutego, w godzinach 13:00-18:00, każdy będzie mógł odwiedzić miasteczko lekkoatletyczne, aby sprawdzić się w różnych dyscyplinach, m.in.: podciąganiu i zwisaniu na drążku, skoku w dal z miejsca, wyskoku dosiężnym i rzucie piłką lekarską. Będzie można także zapoznać się z techniką skoku o tyczce. I to właśnie ta ostatnia konkurencja będzie atrakcją niedzielnych zawodów głównych. Uczestnicy będą rywalizować w pięciu kategoriach: młodzików – do 15 lat, juniorów młodszych – do 17 lat, juniorów starszych – do 19 lat, młodzieżowców – do 21 lat i open – bez ograniczeń wiekowych. W zawodach będzie obowiązywać osobna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn.

Trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej otrzyma nagrodę w postaci karty podarunkowej na zakupy w Zielonych Arkadach. Jej wartość – od 50 do 750 złotych – będzie zależeć od miejsca zajętego na podium. Zawody, które potrwają od 11:00 do 20:00, zostały wpisane do kalendarza Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, ale  z uwagi na niepełny rozbieg jest to impreza bez klasy sportowej.

Wstęp jest bezpłatny.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści