Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 7 • L 5
5C
Sr
6C
Czw
6C
Pt
4C
Sob
8C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSkończyło się na strachu. Rene Bach poobijany po upadku w Poznaniu
Żużel_Polonia-Krosno_SG (36)
30.07.2018 | 12:02

Skończyło się na strachu. Rene Bach poobijany po upadku w Poznaniu

Duńczyk uległ upadkowi w meczu w Poznaniu.

Na zdjęciu: Rene Bach nie dokończył meczu w Poznaniu po upadku w ósmym wyścigu.

Fot. Stanisław Gazda

Dobre informacje dla fanów bydgoskiej Polonii. Duńczyk Rene Bach jedynie mocno się poobijał po wczorajszym upadku w ligowym meczu przeciwko Iveston PSŻ-owi Poznań.

Przypomnijmy: w ósmym wyścigu wczorajszego meczu w Poznaniu, Duńczyk jechał w parze z Niemcem Valentinem Grobauerem, a naprzeciw nich stanęli David Bellego i Marek Lutowicz. Duet bydgoszczan prowadził podwójnie, ale na przeciwległej prostej Bach miał problem z opanowaniem motocykla. Z impetem uderzył w niego młodzieżowiec poznanian. – Upadek wyglądał makabrycznie – opisuje kierownik bydgoskich żużlowców Andrzej Matkowski.

Żużlowiec Polonii długo zwijał się z bólu, a pierwsze informacje mówiły nawet o złamaniu ręki i urazie obojczyka. Na szczęście, z poznańskiego szpitala napłynęły znacznie bardziej optymistyczne doniesienia. – Rene jest mocno poobijany po tym upadku, ma ponaciągane mięśnie w okolicach obojczyka, a w szpitalu spędził kilka godzin – mówi Matkowski. I przyznaje, że zawodnika ciągnie już na tor. – Bardzo chce wystąpić w sobotę w finale indywidualnych mistrzostw Danii – zaznacza, ale w klubie jednocześnie czekają na nowe meldunki o jego stanie zdrowia. Znacznie więcej może być wiadomo dzisiaj, bowiem w swojej ojczyźnie Bach również ma zaplanowaną wizytę lekarską.

Bach to jeden z liderów Polonii w tym sezonie. Jak się dowiedzieliśmy, nie ma zagrożenia dla jego startów w ostatnich meczach ligowych. Bydgoszczanie dwa najbliższe pojedynki rozegrają przed własną publicznością. 12 sierpnia podejmą Stainer Unię Kolejarza Rawicz, a tydzień później zmierzą się z Kolejarzem Opole.


Powiązane treści