Bydgoszcz
0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 2 • L -1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleSkradzioną gotówką cieszył się tylko przez dzień
25.07.2017 | 15:34

Skradzioną gotówką cieszył się tylko przez dzień

Złodziej okradał z pieniędzy odkurzacze w myjni samochodowej.

Na zdjęciu: Odkurzacz samochodowy (zdjęcie ilustracyjne).

Fot. Stanisław Gazda

Długo nie cieszył się skradzioną gotówką 32-latek, który włamał się do samoobsługowych odkurzaczy na terenie dwóch myjni samochodowych w Nakle. Podejrzany  wpadł w ręce nakielskich kryminalnych już następnego dnia. Mężczyzna usłyszał zarzuty i grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Nakielska policja została powiadomiona o dwóch włamaniach do samoobsługowych odkurzaczy zamontowanych na terenie myjni w Nakle. W obu przypadkach włamywacz odkręcił obudowy urządzeń i zabrał z nich kasetki z bilonem. Łączne straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni opiewały na kwotę prawie 5 tysięcy złotych.

Nad sprawami pracowali nakielscy kryminalni, którzy już po niespełna dobie ustalili, że oba włamania to sprawka tego samego mężczyzny. Mundurowi najpierw ustalili, auto, którym włamywacz przyjechał na obie myjnie, a zaraz potem jego personalia.

Podejrzewany został zatrzymany na terenie swojej posesji w gminie Kcynia. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli dużą część gotówki skradzionej z odkurzaczy oraz narzędzie, które posłużyło do włamań.

32-letni podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do obu odkurzaczy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.


Podobne wpisy

Powiązane treści